To się dzieje teraz! Koszmar w Polsce, nie żyje 66 nastolatków

To się dzieje teraz! Koszmar w Polsce, nie żyje 66 nastolatków

Ten koszmar dzieje się właśnie teraz, na naszych oczach. Aż 66 młodych osób straciło życie, a wystarczyło tylko pomóc, wyciągnąć do nich rękę. Jak ostrzega policja, wszystko wskazuje na to, że w miarę upływu czasu będzie jeszcze gorzej.

Policjanci nie mają wątpliwości, że 2017 rok będzie rekordowym, jeśli chodzi o samobójstwa wśród młodzieży. Wielkopolscy mundurowi podają, że w całym 2016 roku odnotowali 48 samobójstw ludzi do 21. roku życia, a tylko w okresie styczeń-kwiecień 2017 takich samobójstw było już 20. Jak mówi Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji, młodzi najczęściej się wieszają lub wskakują pod pociąg. Źle jednak jest nie tylko w Wielkopolsce. Dane dotyczące całego kraju są równie szokujące. W ubiegłym roku średnio na miesić przypadało 39 samobójstw młodych Polaków. W tym roku już teraz mowa o 44 samobójstwach miesięcznie, a to jeszcze nie koniec, bo przed nami jeszcze listopad i grudzień. W samym październiku padł rekord w skali roku - aż 66 samobójstw nastolatków.

Przyczyny (nie) zawsze znane

Jak mówi Krzysztof Kopania z łódzkiej prokuratury, nieczęsto znane są motywy samobójstw. Większość samobójców umiera bez zostawienia listu pożegnalnego. Innego zdania jest jednak profesor Brunon Hołyst, który bada problem samobójstw. Jego zdaniem to ogromna presja pcha młodych w objęcia śmierci. - Obecnie młodzież niezbyt dobrze czuje się w naszym kraju. Stawia się im wysokie wymagania, a niewiele oferuje w zamian. Dlatego wielu młodych marzy o wyjeździe na stałe za granicę. Ale są tacy, którzy nie widzą dla siebie perspektyw ani w kraju, ani na obczyźnie. I bywa, że ci wybierają właśnie tę trzecią drogę - mówi Hołyst. Podobnego zdania jest psycholog Zbigniew Nęcki. Według niego "dzieci już od przedszkola biorą udział w wyścigu szczurów, przez który nie ma miejsca na przeciętność". Dlatego też "słabsze jednostki nie są w stanie poradzić sobie z presją". źródło: rp.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News