Makabra. Chorzy pełzają po schodach na badania (video)

Makabra. Chorzy pełzają po schodach na badania (video) Źródło: źródło: youtube.com

Najsmutniejsze w żartach z Rosji jest to, że większość z nich ma swoje odwzorowanie w rzeczywistości. Alkoholizm, analfabetyzm, bieda i powszechna brutalność są tam na porządku dziennym. Co gorsza, Rosjanie nie mają także co liczyć na pomoc służby zdrowia. Już niejednokrotnie donoszono o naprawdę niskich standardach jakie w Rosji czekają zwykłych obywateli.

Na specjalistyczną opiekę w czystych i wyposażonych szpitalach liczyć mogą tylko bogacze i rosyjscy oficjele. Zwykli Rosjanie muszą zadowolić się zagrzybionymi salami szpitalnymi, brakiem znieczulenia, materacami pokrytymi pleśnią. Zdarzają się też takie placówki, w których zamiast toalet trzeba zadowolić się... wiadrami.

Ostatnio w Rosji głośno zrobiło się o szpitalu w Ufie, stolicy republiki Baszkirii wchodzącej w skład Federacji. Wszystko za sprawą video, które obiegło sieć. To przedstawia problem pacjentów ze złamanymi nogami, którzy nie mogą posiłkować się windą, bo jej po prostu w szpitalu nie ma.

W związku z tym, pacjenci decydują się na... pełzanie po schodach. Wszystko po to, by dojść na salę, gdzie wykonane będzie zdjęcie rentgenowskie niezbędne w kuracji złamań. W ten sposób przebywają dwa piętra szpitala. To kolejny dowód na to, że warunki z rosyjskich szpitali urągają ludzkiej godności i że w Rosji lepiej nie chorować.

https://www.youtube.com/watch?v=bgK5mM9I-Dk

pt

 
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News