Na majówkę za granicą? Świetny pomysł, tylko gdzie?

Na majówkę za granicą? Świetny pomysł, tylko gdzie? Źródło: pixabay.com/Julius_Silver

Majówka za granicą - biura podróży prześcigają się w ofertach na zagraniczne wycieczki w weekend majowy. Jaką destynację podróży najlepiej wybrać? Czy nie jest za późno na organizację wyjazdu? Nie zawsze wyjazd na własną rękę jest tańszy niż ten, który proponują nam biura podróży. Wybór nie jest prosty, bo miejsc, w które możemy się wybrać, jest mnóstwo.

Majówka za granicą 2019

Majówka za granicą to chyba najlepszy pomysł, jeśli dysponujemy odpowiednim funduszem. Pogoda na weekend majowy nie będzie nas rozpieszczać, prognozy straszą, że temperatura nie przekroczy 10 stopni Celsjusza. 

Europa, Azja, Ameryka - gdzie wybrać się w tym czasie? Jeśli wzięliście urlop od świąt i macie aż dwa tygodnie wolnego, więc z powodzeniem starczy czasu na wakacje w ciepłych, egzotycznych krajach. Jednak będą się one wiązały z naprawdę sporymi kosztami, rzędu kilku, a nawet kilkunastu tysięcy złotych. 

Dla osób, które nie dysponują aż takich budżetem, tańszą propozycją są destynacje bliższe Polsce lub góry, Mazury czy morze w naszym kraju, choć paradoksalnie nie będzie to wcale mniej kosztowna opcja od tych zagranicznych. 

Gdzie na majówkę za granicę, żeby było ciepło? Tania majówka za granicą samolotem

Majówka to idealny czas na odpoczynek, doładowanie się energią, ale także idealna okazja na odwiedzenie ciekawych miejsc w innych państwach. Jeśli 2 maja to dla was dzień wolny, będziecie mogli się wybrać na urlop od środy do niedzieli, to aż pięć dni na dowolne spędzanie czasu z najbliższymi osobami. 

Popularnymi zagranicznymi destynacjami, które nie zrujnują naszego miesięcznego budżetu, są Wiedeń, Londyn, Kopenhaga, Praga czy Bratysława. Tanie loty w te miejsca zachęcają, by je odwiedzić. Zamiast drogiego hotelu można wybrać wynajmowanie pokoju lub całego mieszkania bezpośrednio od właściciela dzięki jednemu z serwisów internetowych, które zostały do tego stworzone. 

Skoro pogoda w tym roku nie będzie rozpieszczać majówkowiczów, może warto przemyśleć wycieczkę w ciepłe miejsce. Wycieczki last minute do Egiptu, Grecji lub Chorwacji mogą być przecenione o kilkadziesiąt procent, jeśli zdecydujemy się na nie kilka dni czy nawet godzin przed wylotem. Temperatury sięgające 30 stopni Celsjusza, słońce, plaża, drinki - kto nie chciałby tak spędzać swojej majówki? 

W krajach o ciepłym klimacie sezon turystyczny trwa cały rok, więc nie ma obaw, że jakiś atrakcje będą niedostępne dla turystów. Odpoczynek i plażowanie można połączyć ze zwiedzaniem, poznając nowe miejsca i aktywnie spędzając ten czas, jesteście w stanie odpocząć psychicznie dużo bardziej niż gdybyście spędzili kilka dni na kanapie przed telewizorem. Krótki czas przelotu umożliwia dłuższy odpoczynek, a przez to, że to kraje położone są blisko Polski, po powrocie nie będziecie musieli zmagać się z jet lagiem.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jak zacząć przygodę z bieganiem? Koniecznie przeczytaj!
  2. Jak przygotować trawnik na wiosnę? Wcześniej sprawdź pH gruntu
  3. Majówka we dwoje. Gdzie wyjechać na długi weekend z drugą połówką?
  4. Jakie kwiaty sadzić na wiosnę? Pierwsze prace w ogrodzie już się zaczynają
  5. Jak zacząć przygodę z bieganiem? Koniecznie przeczytaj!
  6. Od kiedy sezon rowerowy 2019? Czas przygotowywać jednoślad!
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News