Gdzie na majówkę z dziećmi? Najlepsze miejsca w Polsce

Gdzie na majówkę z dziećmi? Najlepsze miejsca w Polsce Źródło: pixabay.com/free-photos

Majówka z dziećmi - jak zaplanować urlop, żeby był zarówno odpoczynkiem dla rodziców i rozrywką dla najmłodszych? Rodzicielstwo nie zawsze jest łatwe, a już w szczególności na wakacjach, kiedy chcielibyśmy mieć chwilę spokoju, jednak to trudne zadanie ze znudzonym dzieckiem, a co dopiero z dwójką lub trójką.

Majówka z dziećmi 2019

Majówka z dziećmi to dla rodziców prawdziwe wyzwanie. Wszystko musi być zaplanowane, dopięte na ostatni guzik, żeby zarówno dzieci, jak i dorośli byli zadowoleni. Jak wybrać cel takiej rodzinnej wycieczki? Polskie hotele często wychodzą rodzicom naprzeciw i proponują pakiety przystosowane specjalnie dla rodzin z dziećmi. 

Gry, zabawy i warsztaty z animatorami mają przyciągnąć osoby, które chcą zabrać dzieci na majówkę, a przy tym samemu również trochę odpocząć. Najmłodsi potrzebują rówieśników i atrakcji, by nie zanudzić się na wakacjach z dorosłymi. 

Majówka 2019 w Polsce z dziećmi: w górach, nad morzem, czy na Mazurach?

Dokąd wybrać się w weekend majowy, aby każdy członek rodziny był zadowolony? Co wybrać: góry, morze, czy Mazury? Każdy znajdzie coś dla siebie, dzieci się nie zanudzą, a dorośli trochę odpoczną. Największą popularnością cieszą się parki rozrywki i zoo.

Atrakcją numer jeden jest Afrykarium we Wrocławiu. W ponad 20 basenach mieszka około 250 gatunków ryb, to jedyne takie miejsce w Polsce, które dostarczy niezapomnianych przeżyć zarówno dorosłym, jak i ich dzieciom.

Jeśli pogoda dopisze, może warto zabrać malucha na jego pierwszy rejs łódką, oczywiście pamiętając o należytym bezpieczeństwie. Kilka dni spędzonych na żaglach - to dopiero będzie przygoda. Wiatr we włosach, marynarski strój, palenie ogniska i trzymanie steru będzie rozpamiętywane przez długie tygodnie, do kolejnych wakacji i wyjazdów. 

Górskie wędrówki raczej odradzamy, choć spędzanie czasu w leśnym krajobrazie zdecydowanie spodoba się rodzicom. To może niekoniecznie przypaść do gustu dziecku, które ma problemy, żeby przejść kilkaset metrów, a co dopiero kilka kilometrów.

Niezależnie od pogody nad polskim morzem zawsze można kreatywnie spędzić czas. Fale i piasek od zawsze fascynowały dzieci, z biegiem lat nic się nie zmieniło. To też dobry pomysł, żeby dziecko nawdychało się jodu, by potem nie chorowało przez najbliższy rok. Zwykle w ciepłe dni wolne popularne miejscowości nad Bałtykiem są mocno oblegane i chociaż Hel, Kołobrzeg czy Trójmiasto są piękne i warte odwiedzenia, warto wybrać się gdzieś, gdzie turystów będzie mniej.

W majówkę z dziećmi można również ciekawie spędzić czas, wyjeżdżając niedaleko za miasto. Wszystkie dzieci, które mieszkają w mieście, z chęcią wybiorą się na wakacje agroturystyczne, gdzie będą mogły zobaczyć, pogłaskać, a nawet nakarmić zwierzęta takie jak konie, krowy, świnki, czy kury.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Od kiedy sezon rowerowy 2019? Czas przygotowywać jednoślad!
  2. Pomysły na majówkę 2019. Jak spędzić długi weekend majowy - z dziećmi czy we dwoje?
  3. Jakie kwiaty sadzić na wiosnę? Pierwsze prace w ogrodzie już się zaczynają
  4. Jak poradzić sobie z wiosennymi alergiami? Przedstawiamy kalendarz alergika
  5. Jak zacząć przygodę z bieganiem? Koniecznie przeczytaj!
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News