Ceny na majówkę zwalają z nóg. Urlop w Polsce będzie słono kosztował

Ceny na majówkę zwalają z nóg. Urlop w Polsce będzie słono kosztował Źródło: youtube.com/ 666salik

Majówka w tym roku będzie wyjątkowo droga. Miłośnicy spędzania początku maja z dala od domu w tym roku będą musieli bacznie spoglądać na swój portfel. A wszystko przez ceny, które potrafią wprawić w czyste osłupienie.

Majówka już niebawem, a w związku z tym duża część Polaków zapewne myśli, aby wyjechać na trochę ze swoich domów i pocieszyć się piękną, wiosenną aurą i trzydniowym wolnym. Niestety, ale tegoroczne, wysokie ceny takiego wypoczynku mogą sprawić, że wiele osób będzie musiało obejść się smakiem i zostać w domach, licząc na dobrą pogodę.

Majówka najdroższa od lat

Według analityków, fakt, że Polacy zarabiają więcej, przekłada się na jeszcze wyższe ceny usług świadczonych przez przedstawicieli segmentu rynkowego turystyki, którzy chcą, aby turyści zostawiali jeszcze większą ilość pieniędzy. Czterodniowy wyjazd, który kiedyś był na wyciągnięcie ręki dla wielu polskich rodzin, dzisiaj traktowany jest jak najprawdziwszy luksus i oznaka wysokiej stopy życiowej.

- Według naszych wyliczeń dwie osoby wybierające się na długi weekend majowy do Zakopanego muszą przeznaczyć na czterodniowy pobyt przynajmniej 2114 zł. Taką kwotę wydadzą przy założeniu, że wybiorą najtańsze opcje noclegu, obiadu czy pobytu w termach. Jeśli para spędzająca majówkę w Zakopanem nie będzie na wyjeździe oszczędzać, wyda znacznie więcej – nawet 8 846 zł. To ponad 2 razy tyle, ile wynosi średnie wynagrodzenie krajowe netto – mówi Monika Charamsa, Prezes Bancovo.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Można wydać o wiele więcej

O ile przedział kwot w zakresie od 2 do 8 tysięcy złotych wyliczony przez analityków wydaje się wysoki, to nie jest to nawet procent kwoty, jaką można wydać na odpoczynku. W momencie, w którym nasze pociechy domagałyby się od nas podarunków w postaci pamiątek, a sami gustowalibyśmy w jedzeniu w restauracjach, kwota ta może być o kilkanaście procent wyższa.

Nie da się ukryć, że takie ceny za czterodniowy odpoczynek po prostu odstraszają i zmuszają wiele osób do pozostania w domu albo skorzystania z ofert biur podróży, które za bardzo podobne pieniądze oferują wyjazd zagraniczny.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. To OBRZYDLIWE! Córka ukrytą kamerą nagrała, co opiekunka wyprawia z jej chorą matką. Tego aż nie da się oglądać! Nóż się otwiera w kieszeni!
  2. Cała prawda o karierze Roksany Węgiel. To, co powiedziała zwali was z nóg. Fani są w szoku!
  3. Brytyjskie tabloidy właśnie podały, że Meghan Markle urodzi już za kilka godzin!
  4. TVN podał przerażającą informację. Gigantyczny wzrost zachorowań na odrę, mowa o "stanie zagrożenia"
  5. Martyna Wojciechowska jest w drugiej ciąży?! "Plan jest coraz bliższy realizacji"
  6. IMGW pilnie ostrzega 10 województw! Jeśli jesteś na liście, lepiej nie wychodź z domu

 

źródło: Super Express

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News