Tegoroczna majówka zamieniła się w koszmar. IMGW ostrzega przed intensywnymi opadami śniegu

Tegoroczna majówka zamieniła się w koszmar. IMGW ostrzega przed intensywnymi opadami śniegu Źródło: youtube.com/ Stardust Vibes - Relaxing Sounds

Majówka skończy się dramatycznie. IMGW ogłosiło stan zagrożenia pogodowego. Wypoczynek wielu Polaków przerodzi się w koszmar po tym, jak warstwy śniegu pokryją dużą część kraju,

Kończąca się majówka niestety nie rozpieszczała nas słońcem i wysokimi temperaturami. Część mieszkańców Polski, która wybrała się na urlop, była naprawdę niepocieszona wiatrem, deszczem i wahaniami pogody, które zepsuły cały wypoczynek. Jak się okazuje, to był dopiero smutny początek. Do wszechobecnego zimna dołączy niespodziewany gość - śnieg. Tak dramatycznych informacji nie było od dawna.

Majówka zakończy się śniegiem. IMGW ostrzega

Na 15 centymetrów śniegu będą musieli przygotować się mieszkańcy zarówno północy, jak i południa kraju. Ostatnie opady deszczu, które są prawdziwym dramatem dla mieszkańców Rzeszowszczyzny, będą jeszcze bardziej intensywne, a w pewnym momencie zaczną niestety zamarzać. IMGW widząc, jak niebezpieczna staje się sytuacja pogodowa, wydał specjalny alert dla znajdujących się na terenie województwa śląskiego powiatów: bielskiego i żywieckiego oraz województwa dolnośląskiego w powiatach: lwóweckim, jeleniogórskim, kamiennogórskim, wałbrzyskim, Wałbrzych i kłodzkim.

- Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. - brzmi treść komunikatu IMGW.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Prognozy gorsze, niż zakładano

O tym, że Majówka nie będzie napawać optymizmem, wiedzieliśmy już od zeszłego tygodnia. Mimo wcześniejszych, kwietniowych wizji ciepłego początku miesiąca, synoptycy dostrzegli niebezpieczny niż znad Ukrainy, który sprowadził na nasz kraj deszcze. Wtedy jednak synoptycy nie wspominali o tym, że sytuacja będzie się aż tak bardzo pogarszać z każdym dniem.

- Polska leży na skraju płytkiego ośrodka niskiego ciśnienia znad Ukrainy w polu obniżonego ciśnienia. Więcej chmur powinno pojawić się na wschodzie oraz w całym pasie Polski wschodniej. Tam nie są wykluczone przelotne opady deszczu oraz burze, podczas których może spaść grad o średnicy do 2 cm – ostrzegał ekspert Jarosław Turała w rozmowie z Wirtualną Polską.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Torebki Michael Kors w Lidlu! Już niedługo Polki będą mogły je kupić w supercenach
  2. Życie Elżbiety Czyżewskiej było jak baśniowa opowieść. Niestety bez happy endu
  3. Stan syna Dominiki Tajner jest ciężki. Postawa Michała Wiśniewskiego rozrywa serca
  4. Przełom w śledztwie zaginionej Madeleine McCann? Matka otrzymała zaskakujące wiadomości
  5. Gwiazda "Na Wspólnej" pochwaliła się ciążowym brzuchem. Gratulacje złożył sam Michał Piróg
  6. Tak wygląda grób Babki z "Kiepskich" lata po śmierci artystki. Wzruszające

Źródło: Radio Zet

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News