Szymon Majewski zakpił sobie z lidera Nowoczesnej, Ryszarda Petru, który po raz kolejny zaliczył wpadkę wizerunkową. Komik żartuje, że Petru aktualnie obawia się, iż obóz władzy zacznie majstrować przy m.in. wstrzymaniu Słońca przez Kopernika. 

Jak informowaliśmy wcześniej, Ryszard Petru przy okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja zaliczył kolejną wpadkę wizerunkową. Mimo, że polityk tłumaczył się później, że źle zinterpretowano jego słowa to na żarty i kpiny nie trzeba było długo czekać.

– Nasza Konstytucja ma już 225 lat. Druga na świecie, pierwsza w Europie. Trzyma się świetnie, choć PiS uparł się, by właśnie teraz przeszła przymusowy lifting. Wierzę, że mimo przejściowych „niedogodności” będzie nas chronić przez kolejne stulecia. A ewentualne zmiany będą dokonywane za zgodą Obywateli, a nie według chwilowych potrzeb rządu –napisał Petru na Facebooku w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Wyjaśnienia Petru można przeczytać tutaj.

Na wpadkę lidera Nowoczesnej zareagował komik Szymon Majewski.

 – Ryszard Petru twierdzi na FB, że PIS zamachnął się na Konstytucję 3 Maja mimo, że ta miała się dobrze. Petru boi się, że PIS będzie majstrował przy Unii Lubelskiej i wstrzymaniu słońca przez Kopernika a zostawi w spokoju tylko Hołd Pruski i Bitwę pod Grunwaldem – napisał Majewski na Facebooku.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


bh, źródło: szymon majewski na fb

...

Zobacz również