Największe gwiazdy MIAŻDŻĄ PiS! "Program WP*ERDOL PLUS"

Największe gwiazdy MIAŻDŻĄ PiS! "Program WP*ERDOL PLUS"

Maja Ostaszewska w reakcji na proponowaną ustawę "o przeciwdziałaniu przemocy w domowej" opublikowała mocny, uderzający w rząd post na Instagramie. Gwiazda nie bała się użyć mocnego języka, by zaznaczyć nagłaśniany przez nią problem. Zaproponowała program "Wpierdol+".

Maja Ostaszewska znana jest ze swojego zaangażowania w różnorodne akcje społeczne. Najważniejsze z nich odnoszą się właśnie do przemocy domowej, która w ciągu ostatnich kilku dni stała się naprawdę gorącym tematem. Wszystko za sprawą wspomnianej ustawy, którą zaproponowało Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Kierująca resortem Elżbieta Rafalska poleciła nawet zamieszczenie projektu na stronie urzędu, gdzie nie zagrzał długo miejsca.

Nowela została storpedowana przez opinię publiczną, którą zaszokowały proponowane w niej rozwiązania. Najważniejszymi było prawne uznawanie przemocy domowej dopiero od drugiego aktu fizycznej agresji oraz zmiana zasad zakładania "Niebieskiej Karty" na takie, by do procesu potrzebna była zgoda ofiary.

Maja Ostaszewska mocno o projekcie ustawy

Aktorka nie kryła oburzenia projektem resortu Rafalskiej. Na jej instagramowym koncie pojawił się w wpis, w którym wyłożyła swoje zdanie na jego temat, który opatrzony został kontrowersyjną grafiką. - Sam pomysł uznania, że jednorazowy atak nie jest przemocą, przeraża. Takie podejście cofa nas w świadomości tego, czym jest przemoc domowa. Agresja, na którą nigdy nie może być zgody, bez żadnej taryfy ulgowej. Musimy reagować, musimy wspierać ofiary. Jako ambasadorka brałam udział w dwóch kampaniach przeciwko przemocy wobec kobiet @kocham.szanuje i #16dniprzeciwprzemocy przy tej okazji sporo dowiedziałam się o skali tego zjawiska w naszym kraju, o braku faktycznego wsparcia ze strony państwa dla organizacji przeciwdziałających przemocy i wspierających ofiary. Musimy bardzo uważnie przyglądać się temu, co dalej będzie działo się z projektem ustawy - napisała Maja Ostaszewska.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Do tekstu dodana została grafika z połączonych fotografii, które wykorzystano właśnie w akcji "Kocham Szanuje". Widnieją na nich gwiazdy polskiego kina: Danuta Stenka, Dorota Gardias, Iza Kuna, Grażyna Wolszczak, Agnieszka Kaczorowska i oczywiście Maja Ostaszewska. Na grafikę dodano napis "Polki dziękują za nowy program Wpierdol+".

Mateusz Morawiecki wyśmiany za swój tweet o nowelizacji

Gdy rozpętała się medialna burza odnosząca się do projektu ustawy, Mateusz Morawiecki skorzystał z Twittera, by ugasić emocje. - Przeciwdziałanie przemocy domowej jest priorytetem rządu Prawa i Sprawiedliwości, a polskie prawo musi być klarowne i bez cienia wątpliwości w pełni chronić ofiary. Podjąłem decyzję, że projekt ustawy wróci do wnioskodawców w celu wyeliminowania wszystkich wątpliwych zapisów - napisał szef rządu RP. Wpis został wyśmiany przez innych użytkowników, którzy dopatrzyli się w nim tzw. masła maślanego. Pozytywem w sprawie jest jednak fakt, że pod naciskiem opinii obywateli, projekt został oddany do ponownego rozpatrzenia.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Była przyjaciółka Kaczyńskiego rozjeżdża PiS. Burza po wywiadzie w TVN
  2. Wojna polskich diw rozsadzi show-biznes! Powód jest bardzo intymny
  3. Smog w Polsce zabija powoli. Nie lekceważ go
  4. Jak mieszka Dorota Szelągowska? Wiele można było się spodziewać, ale to…
  5. Na co choruje Katarzyna Dowbor? Gwiazda opowiedziała o swoim dramacie
źródło: Instagram.com
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News