Maja Ostaszewska wspiera LGBT. "Niewyobrażalny jest dla mnie atak na drugiego człowieka"

Maja Ostaszewska wspiera LGBT. "Niewyobrażalny jest dla mnie atak na drugiego człowieka" Źródło: instagram.com/ostaszewskamaja_official

Maja Ostaszewska chętnie angażuje się w różne akcje społeczne, szczególnie te, które mają wpływać na szacunek do drugiego człowieka lub do zwierząt. Nie dziwi więc, że chętnie stanęła po stronie osób LGBT.

Maja Ostaszewska już kilka lat temu dała się poznać jako osoba, która stanęła ramię w ramię z osobami innej orientacji i nie bała się publicznego opluwania przez innych: fanów, obserwatorów czy kolegów aktorów. Podobnie było i w tym roku.

Maja Ostaszewska okazała wsparcie osobom w większej części nieakceptowanym przez społeczeństwo

- Paradę popieram rokrocznie. Należę do sojuszników osób LGBT. Niewyobrażalny jest dla mnie atak na drugiego człowieka, bez względu na jego płeć, pochodzenie, światopogląd, orientację seksualną czy status społeczny. Uważam, że każdy ma takie samo prawo do szczęścia i wolności. Obecnie jeszcze silniej to podkreślam, ponieważ widzę bardzo wyraźny, paskudny atak na społeczność LGBT. Jak można zakłamywać rzeczywistość, przeinaczać fakty i wrzucać wszystko do jednego worka? - dała upust swoim emocjom Maja Ostaszewska w rozmowie z dziennikarzem Queer.

Jak widać aktorka zdecydowanie nie godzi się z traktowaniem osób LGBT jako gorszych; ogólnie nie jest za tym, by społeczeństwo dzieliło się na osoby lepsze lub gorsze z powodów, na które człowiek nie ma większego wpływu. Nie jest to jego wyborem, gdzie się urodził, skąd pochodzi, jaki ma kolor skóry czy też kogo kocha. Bo jak wiadomo, homoseksualizm to nie choroba.

"Edukacja seksualna uczy szacunku do swojego ciała oraz do ciała drugiego człowieka"

Aktorka chętnie wypowiedziała się też odnośnie edukacji seksualnej u dzieci. Wspomina, że kiedy usłyszała, że według niektórych ma to polegać na tym, że będzie się uczyć 2-latków masturbacji, to nie wiedziała, czy śmiać się z absurdu, czy płakać z niemocy. Ostaszewska uważa, że edukacja seksualna jest szalenie ważna, ponieważ należy uświadamiać młode osoby, co tak naprawdę dzieje się z ich ciałem i jakie procesy w nim zachodzą. Edukacja seksualna zwiększy też ich świadomość na zagrożenia z zewnątrz.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- I to właśnie edukacja seksualna może pomóc im to zrozumieć, nauczyć szacunku do ciała swojego i drugiego człowieka, a także nieprzekraczania pewnych granic. Dzieciom, oczywiście dostosowanym do ich wieku językiem, powinno się wytłumaczyć, czym jest zły dotyk i jak reagować, gdy się z nim spotkają - zakończyła swoją obszerność wypowiedź dla Queer aktorka.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. NIE ŻYJE znana aktorka, miała 47 lat. Osierociła troje małych dzieci
  2. Żony Braci Golec to prawdziwe góralskie piękności. Nie uwierzycie, jak wyglądają ukochane słynnych braci
  3. Córka Katarzyny Dowbor jest tak piękna, że wygląda jak anioł, który zstąpił na ziemię!
  4. Media nie miały o tym pojęcia, Piotr Fronczewski miał kolejny atak serca. Niepokojące doniesienia o gwiazdorze seriali Polsatu
  5. Bachleda-Curuś to już przeszłość. Gortat przyłapany ze zjawiskową blondynką, co za petarda!
  6. O skandalu w Rossmannie mówi już cała Polska. Zdruzgotane dzieci wróciły do domu z płaczem, rodzice w szoku
  7. Letnia stylizacja Dominiki Gwit powala na kolana. Oczy wam wyjdą z orbit (Zdjęcia)
  8. Oglądacie na własną odpowiedzialność. Siostra Godlewska nagrała hymn USA, teraz Polacy mogą zapomnieć o wizach

Źródło: Queer

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News