W piątek cały świat zszokowały wieści z Londynu. W mieście doszło do zamachu bombowego. W metrze nieznany sprawca zostawił materiały wybuchowe, które na szczęście nie zdołały nikogo zabić. Premier Theresa May wprowadziła ostatni stopień zagrożenia terrorystycznego, a policji udało się ująć prawdopodobnego zamachowca.

18-latek, który miał podłożyć bombę w metrze, został zatrzymany w porcie w mieście Dover. Policja już osadziła go w miejscowym areszcie, gdzie mężczyzna oczekuje na przesłuchanie. Podejrzany usłyszał już zarzuty – jest obwiniany o dokonanie zamachu terrorystycznego.

Jak mówi podkomisarz londyńskiej policji, Neil Basu, nie może podać szczegółów aresztowania. Nie wiadomo więc, kim właściwie jest podejrzany o dokonanie zamachu. Basu podkreślił jednak, że policjanci powinni być teraz jeszcze bardziej zmobilizowani do działania.

– Ten areszt zmobilizuje naszych policjantów do jeszcze większej aktywności – mówi Basu.

Tymczasem trwa śledztwo dotyczące wybuchu. Policja londyńska poinformowała, że otrzymała 77 zdjęć i nagrań z feralnego zdarzenia. Mundurowi przesłuchali także już 45 świadków w związku z zamachem.

źródło: se.pl

10 POTĘŻNYCH kataklizmów, które wstrząsnęły ludzkością

...

Zobacz również

Zobacz również