Jak pisaliśmy wcześniej, jeden z tygodników wyliczył, że loty prezydenta Dudy embraerem kosztowały już ponad 730 tys. złotych. Jak wyjaśnia teraz rzecznik prezydenta, podróże prezydenta m.in. na narty w góry to podróże w celach politycznych.

Od początku swej prezydentury Andrzej Duda już 23 razy korzystał z odrzutowca. Samolot albo zabierał prezydenta w pewne miejsce, albo go odbierał, by wrócić do stolicy. Każda taka podróż embraerem trwa 55 minut i kosztuje 32 tys. złotych. Prezydent korzysta z embraera z różnych powodów, często niezwiązanych z polityką. Duda leciał rządowym odrzutowcem na odwiedziny swojego liceum, by odwiedzić sanktuarium w Ludźmierzu czy na zawody narciarskie w Rabce-Zdroju. Większość podróży prezydenta miała miejsce w weekendy. Z kolei najczęstszym ich celem był Kraków, gdyż to rodzinne miasto Andrzeja Dudy.

Wcześniej, gdy Prawo i Sprawiedliwość było w opozycji, czołowi politycy tej formacji oburzali się na podobne loty Donalda Tuska, który podróżował do Gdańska za pieniądze podatników. Oburzeni, przekonywali wtedy, że środki wydawane na loty ówczesnego premiera mogłyby być przeznaczone na bardziej pożyteczne cele jak np. upadające szpitale.

Do kwestii częstych i drogich wyjazdów prezydenta Andrzeja Dudy odniósł się jego rzecznik prasowy, Marek Magierowski, w rozmowie z „Rzeczpospolitą”.

Dziennikarze tygodnika dostali dokładny wykaz podróży prezydenta do Krakowa, łącznie z ich celami. Zawsze były to podróże w sprawach publicznych. A jeśli nawet prezydent jeździł na narty, to po to, by spotkać się na przykład z prezydentem Słowacji. Proszę mi wierzyć, że narty z prezydentem Słowacji i rozmowy dwustronne są bardzo ważne w kontekście naszych interesów politycznych. To były narty dyplomatyczne – zapewniał w rozmowie z „RP” Magierowski.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


bh, źródło: rzeczpospolita

...

Zobacz również

Zobacz również