Tym razem się doigra? Ogórek zrobiła ohydne porównanie do zbrodniarza

Tym razem się doigra? Ogórek zrobiła ohydne porównanie do zbrodniarza Źródło: Telewizja Republika

Magdalena Ogórek nie cofa się przed porównaniami, które wzbudzają zniechęcenie opinii publicznej. Po niedawnym incydencie pod siedzibą telewizji dziennikarka zdobyła się na cięty komentarz w stronę redaktora Onetu, Janusza Schwertnera. Twitter pęcznieje od komentarzy.

Magdalena Ogórek i incydent z jej udziałem pod siedzibą TVP ożywiły dyskusję wokół poziomu mowy nienawiści w mediach. Media przychylne rządowi, na czele z telewizją publiczną podtrzymują swoją narrację, te przeciwne punktują 

Porównała dziennikarza do gestapowskiego kapo. Magdalena Ogórek przesadziła?

Dziennikarka nie che pozostać bierna na dalszy rozwój wydarzeń. Była polityk lewicy, a dziś dziennikarka TVP dała temu wyraz publikując na Twitterze ostry wpis w stronę jednego z redaktorów Onetu, Janusza Schwertnera. Ten ostatni nie godzi się na z tym, że odbiorca masowy jest w stanie akceptować 

- Nie mogę zrozumieć, dlaczego w wolnej Polsce ktokolwiek chce bronić Telewizji, która jest kalką propagandy z komunizmu. Widocznie u niektórych mental PRL wbił się do głowy na zawsze. Czy naprawdę o to warto się bić? - napisał na Twitterze Schwertner powołując się na niedawny wywiad Ogórek w konserwatywnym "Do Rzeczy".

Dziennikarka zarzekała się na jednej z ostatnich okładek tygodnika, że po incydencie pod TVP "nie zgina karku, nie da się złamać". W sieci nie pozostała dłużna dziennikarzowi Onetu. Odpowiedziała mu w specyficzny sposób pozwalając sobie na okropne, by nie napisać, obrzydliwe porównanie do człowieka "kapo" z czasów okupacji. 

- Nie mogę zrozumieć, dlaczego w wolnej Polsce ktokolwiek chce bronić obcego kapitału w mediach - kapitału, który powiela kalkę propagandy dwóch totalitarnych okupantów. Widocznie u niektórych „mental” służalczości Igo Syma wbił się sztafetą pokoleń na zawsze - odpowiedziała Ogórek.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Najsłynniejszy kolaborant

Sym, jak przypomina "Wprost", był aktorem mającym polsko-niemieckie pochodzenie, a zarazem jednym z bardziej znanych kolaborantów III Rzeszy. Słynny volksdeutsch przyczynił się do wydania na śmierć wielu Polaków. Zginął po zamachu na jego osobę w 1941 roku.

Schwertner odniósł się do sprawy nie brnąc w podobne porównania. Pozwolił sobie jednak na kolejną dygresję między wersami.

- W porządku, pozostańmy przy tym, że pani jest rozkochana w dziennikarstwie śledczym, które informuje społeczeństwo o tym, że kobieta-prezydent ważyła się kupić wódkę, a "kobiety protestowały zamiast przygotowywać święta". Protokół rozbieżności zapisany - napisał. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Legendarna polska aktorka zmarła na scenie w trakcie odgrywania roli. Widzowie myśleli, że to część przedstawienia
  2. Michał Wiśniewski pokazał 17-letniego syna! Zemdlejecie z wrażenia. Jest BARDZO przystojny!
  3. Wiśniewski się rozwodzi? Jego żona opublikowała szokujący wpis
  4. Julia Wieniawa o traumie swojego życia. Nie uwierzycie, kto ją skrzywdził
  5. Radwańska mocno o Żyle w TzG. "Będą iskry lecieć"

źródła: Twitter, Wprost

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News