Burza wokół Magdaleny Ogórek. Prokuratura wkracza do akcji

Burza wokół Magdaleny Ogórek. Prokuratura wkracza do akcji Źródło: youtube.com/Telewizja Republika

Magdalena Ogórek doczeka się sprawiedliwości? Jest informacja, że sprawą ataku na dziennikarkę pod siedzibą TVP zajmie się prokuratura. Nie ma wątpliwości, że całe zajście znajdzie finał w sądzie.

Magdalena Ogórek od pewnego czasu pada ofiarą licznych ataków ze strony środowisk opozycyjnych. Do kumulacji napiętej sytuacji doszło na początku lutego, kiedy to wychodząc z siedziby stacji TVP, została napastliwie zaatakowana przez grupę ludzi, wykrzykujących nienawistne hasła. Manifestujący chcieli pokazać, jak rozumieją poziom dziennikarstwa w mediach publicznych. Teraz wiadomo, że sprawą ostatecznie zajmie się prokuratura, która uznała, że nie należy zostawić tej sprawy w takiej formie. Jednak sam tryb wszczęcia postępowania budzi pewne kontrowersje. Związane są z tym, że takie sprawy powinno załatwiać się w trybie prywatnej skargi.

"Nadgorliwa prokuratura"? Zaskakujące doniesienia mediów

Trzy dni po incydencie, a więc 5 lutego, postępowanie zostało wszczęte w Prokuraturze Rejonowej Warszawa-Śródmieście Północ. Według portalu Onet jest prowadzone "w sprawie publicznego znieważenia pokrzywdzonej słowami, powszechnie uznawanymi za obraźliwe", a także "pomawianie pokrzywdzonej o postępowanie, mogące ją poniżyć w opinii publicznej, dokonane w sposób wykazujący się rażącym naruszeniem porządku publicznego". Jest to o tyle ciekawe, że prokuratura nie ma obowiązku wszczynać postępowania w takich wypadkach, o ile nie wpłynął wniosek od samej pokrzywdzonej. Prokuratura oczywiście może to robić, jednak w przypadku, gdy śledczy uznają, że interes społeczny tego wymaga.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Z czego wynika nadgorliwość prokuratury? Być może uznali, że dziennikarka Telewizji Publicznej jest osobą ściśle związaną z życiem publicznym i atak na nią jest atakiem na całą stację, finansowaną z pieniędzy podatników. Jednak tryb ten wzbudza w środowiskach opozycji mocny sprzeciw.

Magdalena Ogórek obiektem ataków

Sprawa miała miejsce 2 lutego, w chwili gdy dziennikarka wychodziła ze studia. Oklejono jej samochód, a ją samą zwyzywano i utrudniano wyjazd z parkingu. Grupa protestujących liczyła około 15 osób, które będą w innym trybie odpowiadać za blokowanie ruchu drogowego. Policja szybko ustaliła personalia protestujących, a TVP opublikowało wizerunki najbardziej agresywnych osób. Spowodowało to kolejną falę krytyki w stronę Telewizji Polskiej. Warto zauważyć, że atak potępiła również część środowisk opozycyjnych. W chwili obecnej cała sprawa jest na etapie gromadzenia dowodów. ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL
  1. Martyna Wojciechowska w Playboyu. Ta sesja przeszła do historii polskiego show-biznesu
  2. Hanka Bielicka, Polacy ją uwielbiali. Na jaw wyszła jej największa tajemnica
  3. Nagrał, co jego pies potajemnie robi w klozecie. Można się popłakać ze śmiechu
  4. Nigdy niewyemitowana żenada. Prowadzącemu „Familiady” aż zrzedła mina, gdy zrozumiał co powiedział
  5. Wstrząsający wywiad z wnuczką Millera. Została opluta, pobita i obrzucona kamieniami
źródło: Onet Następny artykuł