Świadek ataku na Ogórek ujawnia kulisy zdarzenia. Padły ostre słowa

Świadek ataku na Ogórek ujawnia kulisy zdarzenia. Padły ostre słowa

Magdalena Ogórek i atak na jej samochód po wyjściu w sobotę ze studia TVP pozostają tematem niekończącej się dyskusji o mowie nienawiści w kraju. Przedstawicielka protestującej w sobotę grupy Obywateli RP wypowiedziała się dziś w sprawie feralnego protestu. Jej słowa mogą szokować.

Magdalena Ogórek została w sobotni wieczór obrzucona wulgarnymi epitetami przez protestujących pod siedzibą TVP. Dziennikarka nie mogła też spokojnie wyjechać swoim autem. Skończyło się na porysowaniu karoserii i naklejkach "TVoja wina".

Zaatakowali, teraz odpowiadają mediom. Magdalena Ogórek jedną z tych, którzy "uprawiają największą propagandę"?

Incydent został szeroko skomentowany w mediach, głównie z racji tego, że dotyczy ich funkcjonowania. Niezależnie od linii redakcyjnej - wszystkie główne media stanęły po stronie dziennikarki, która spotkała się z agresją fizyczną. Jej samochód został opluty i porysowany. W jej stronę zostały skierowane także obraźliwe sformułowania. Choć minęło już kilkadziesiąt godzin, protestujący do teraz nie żałują swoich agresywnych poczynań pod TVP. W imieniu Obywateli RP głos zabrała dziś Gabriela Łazarek. – Nie zmieniłabym absolutnie niczego w proteście i zachowaniu wobec Magdaleny Ogórek. Zareagowaliśmy tak jak ludzie, którzy od trzech lat są gnojeni, wyzywani, obrażani. A z tej telewizji na nasz temat płyną kłamstwa. I mamy prawo, by w ten sposób się bronić powiedziała Lazarek w rozmowie z Na Temat. Sama przyjechała na protest z Cieszyna. Nie tylko nie żałuje tej formy protestu. Kobieta przyznała, że nie zmieniłaby w proteście scenariusza przebiegu. - Nie zmieniłabym absolutnie niczego. Zareagowaliśmy tak jak ludzie, którzy od trzech lat są gnojeni, wyzywani, obrażani. A z tej telewizji na nasz temat płyną kłamstwa. I mamy prawo, by w ten sposób się bronić. To wszystko mieści się w normach protestu powiedziała w rozmowie z Na Temat.
DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM Tym samym usprawiedliwia swoją agresję, tłumacząc jej objawy jako "reakcję służącą walce o podstawowe prawa" - Proszę pamiętać, że myśmy wystąpili przeciwko tym, którzy uprawiają największą propagandę. Oni zajmują się tym zawodowo. Ta propaganda w Telewizji Publicznej jest tak rozwinięta, że są oni w stanie nas zniszczyć - przyznała.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Brudziński zbeształ policję po ataku na Ogórek. Mundurowi przerywają milczenie
  2. Absurdalny komentarz Kurskiego o ataku na Ogórek. Naprawdę to powiedział
  3. Skandaliczny wpis Palikota o incydencie z Ogórek. Nawet opozycja zaniemówiła
  4. Jaka fryzura odmładza po 50? Inspiracje dla dojrzałych kobiet
  5. Przyjaciel Karoliny Wajdy popełnił przerażające samobójstwo na jej oczach
źródło: Na Temat
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News