Policja będzie wzywać na przesłuchania ws. ataku na Ogórek

Policja będzie wzywać na przesłuchania ws. ataku na Ogórek Źródło: youtube.com/Witk

Magdalena Ogórek została wczoraj zaatakowana pod siedzibą Telewizji Polskiej. Dziennikarka stanęła na przeciwko demonstrantów, którzy obrażali ją i uniemożliwiali wyjazd z parkingu. Policja poinformowała właśnie, że rozesłano pierwsze wezwania na przesłuchania w tej sprawie.

Magdalena Ogórek rozwścieczyła widzów na tyle, że ci postanowili dać upust swojej frustracji. Demonstranci, którzy stanęli wczoraj pod siedzibą TVP, rzucali w jej stronę bardzo mocne hasła. Doszło również do uszkodzenia jej samochodu. Na miejscu musiała interweniować policja, która umożliwiła dziennikarce wyjazd z parkingu. Służby podały już do publicznej wiadomości, że na dzisiaj zaplanowano pierwsze przesłuchania.

Magdalena Ogórek zaatakowana. Są pierwsze wezwania na przesłuchania w tej sprawie

Wczorajszy nocny atak na Magdalenę Ogórek nie obejdzie się bez wyciągnięcia konsekwencji wobec najbardziej aktywnych uczestników demonstracji. - Policjanci wzywają pierwsze osoby na przesłuchania w związku z wczorajszym wydarzeniami przed siedzibą stacji TVP Info. Wezwania zostały wystawione na dzisiaj na godzinę 19.00. W stosunku do osób, które nie zgłoszą się na wezwanie podjęte będą dalsze kroki przewidziane prawem - ogłoszono na profilu twitterowym Komendy Stołecznej Policji. Rzecznik stołecznej policji podkreślił, że podczas samego zdarzenia nie doszło do żadnych zatrzymań, chociaż wśród protestujących znajdowały się osoby dobrze znane funkcjonariuszom z podobnych akcji. Zaznaczył również, że w tej sprawie na pewno zostaną postawione konkretne zarzuty, ale o szczegółach będzie można mówić dopiero po skompletowaniu materiału dowodowego. Równolegle z prowadzeniem przesłuchań policjanci będą również analizować zapisy z monitoringu. Magdalena Ogórek miała się również stawić dzisiaj na komendzie celem złożenie swoich zeznań. Jak podano, do godziny 12:00 nie wpłynęło z jej strony zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa.
źródło: polsatnews.pl
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News