ile zarabia magdalena ogórek
Jan Bielecki/East News
Oktawian Góral - 22 Maja 2020

Magdalena Ogórek zarabia bajońskie sumy. Ile dostają pracownicy TVP?

Magdalena Ogórek, publicystka i dziennikarka Telewizji Polskiej stała się niemą uczestniczką wczorajszej dyskusji w senacie. Magdalena Ogórek została wzięta na tapet podczas dyskusji o wolności słowa w mediach publicznych. W sieci pojawiło się jednak oświadczenie, w którym zdementowano informację o jej rzekomych zarobkach.

Magdalena Ogórek to polska publicystka i dziennikarka, obecnie związana jest z TVP, wcześniej publikowała w konserwatywnym tygodniku "DoRzeczy". Co interesujące, doktor nauk humanistycznych, polska historyk, ma za sobą poważną zmianę poglądów politycznych. Wskazuje na to fakt, że jeszcze w 2015 roku kandydowała na urząd prezydenta z ramienia partii SLD.

kot się schowałWiększość osób nie wierzy, że na zdjęciu ukrywa się kot. Zagadka dla wyjątkowo spostrzegawczychCzytaj dalej

Magdalena Ogórek została wczoraj wspomniana podczas posiedzenia senackiej Komisji Kultury i Środków Przekazu. Senat zebrał się w sprawie Programu Trzeciego Polskiego Radia, które w ostatnim czasie przeżywa niemały kryzys. Przypomnijmy: z radiowej Trójki w ostatnim czasie masowo odchodzą publicyści i redaktorzy, oskarżając władze stacji o wprowadzanie cenzury i ograniczanie wolności słowa. Władze stacji odpierają ataki, oskarżając swoich pracowników o manipulację.

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU POD GALERIĄ

Porwanie dziecka, porażający finałPorwali ich syna, gdy miał 2 lata. 32 lata później porażająca prawda wyszła na jaw, finał sprawy wyciska łzy z oczuCzytaj dalej

Magdalena Ogórek zarabia krocie

Podczas burzliwej dyskusji w senacie głos zabrał Bogdan Borusewicz, który wskazał na niebagatelne zarobki w mediach państwowych. Suma, którą podał naprawdę robi wrażenie! Polityk wskazał także, że obecne upartyjnienie mediów publicznych jest jego zdaniem skandaliczne. Borusewicz wskazał na fakt, że kiedyś, przychodząc na wywiad do państwowego nadawcy nie wiedział, jakie poglądy polityczne ma dziennikarz.

Wicemarszałek senatu zarzucił, że media państwowe promują przekaz partii rządzącej. Polityk podkreślił: "Ja nie wiem, czy pani Ogórek nie wystarczy te 600 tysięcy rocznie, które na podstawie umowy zlecenia otrzymuje w telewizji, czy jeszcze trzeba jej dodać". Wskazał na naprawdę zawrotne sumy, jakie osiągają dziennikarze w finansowanej z podatków telewizji.

Informację o rzekomych zarobkach Magdaleny Ogórek zdementował Jarosław Olechowski, szef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej.

- Całkowicie dementuję informacje przekazane przez marszałka Bogdana Borusewicza jakoby Magdalena Ogórek zarabiała w TVP 600 tys. rocznie. To nieprawda - oświadczył za pomocą mediów społecznościowych Olechowski.

Na koniec głos zabrała sama zainteresowana.

- Miło, że marszałek PO Borusewicz mnie docenia, ale takie stawki wrócą dopiero, gdyby wygrał Trzaskowski – odpowiedziała wywołana do tablicy Magdalena Ogórek.

Dzisiaj grzeje:

1. Rząd nagle znosi kolejny uciążliwy zakaz. Wiele osób odetchnie z ulgą

2. Borys Szyc dostaje porażające wiadomości. Ludzie grożą mu śmiercią, wszystko po filmie TVP

Warto wspomnieć, że Telewizja Polska z roku na rok ma coraz większe przychody. W 2016 roku było to 1,5 miliarda złotych, a w 2019 już 2,1 miliarda złotych. Przypomnijmy, że w marcu 2020 roku rząd postanowił przeznaczyć na utrzymanie TVP dodatkowe 2 miliardy złotych, celem rekompensaty za straty z tytułu nieopłacanego abonamentu. Ustawę podpisał prezydent Andrzej Duda, który według medialnych doniesień miał żądać w zamian usunięcia Jacka Kurskiego ze stanowiska prezesa TVP. Kurski stracił stanowisko w marcu, jednak najprawdopodobniej wkrótce na nie wróci.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Traktowanie polskich pacjentów z podejrzeniem koronawirusa. Niewyobrażalne nagranie, włos się jeży na głowie
  2. Radosław Majdan został oskarżony o ukrywanie pedofila. Byłego męża broni Doda. Wyznała jednak jego sekret
  3. Premier Morawiecki zapowiedział zniesienie nakazu noszenia maseczek. Polacy czekali na tę wiadomość
  4. Zauważyła u córki dziwne, czerwone plamki. Szybko pokryły prawie całe ciało, w szpitalu lekarze załamali ręce
  5. Skandaliczna sytuacja na myjni w polskim mieście. Kobieta zamiast samochodu myła psa, uciekła przed policją
  6. 1 łyżeczka miodu przed snem pomaga nawet w zaawansowanych przypadkach. 6 powodów, by zjeść miód przed pójściem spać

nauczycielka uwiodła uczniaNauczycielka uwiodła i wykorzystała 14-latka. Skandaliczna reakcja wstrząsnęła polską miejscowościąCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News