MEDIA: Magdalena Adamowicz na listach do PE. Nieoficjalnie podano wszystkie nazwiska

MEDIA: Magdalena Adamowicz na listach do PE. Nieoficjalnie podano wszystkie nazwiska Źródło: screen/youtube/Pepa Pig

Magdalena Adamowicz wystartuje w wyborach do Parlamentu Europejskiego? Właśnie w mediach pojawiła się nieoficjalna lista nazwisk, na których znaleźć możemy również wdowę po prezydencie Gdańska, Pawle Adamowiczu.

Magdalena Adamowicz od dawna jest obiektem wielu spekulacji i domysłów, a wszystkie dotyczą jej kariery politycznej. Media głośno się na ten temat rozpisywały, jednak ani wdowa po tragicznie zmarłym Pawle Adamowiczu, ani żaden z najważniejszych polskich polityków nie chciał tej informacji potwierdzić. 

Choć pojawiały się głosy, iż miałaby ona wesprzeć Koalicję Europejską, wciąż były to jedynie przypuszczenia. Teraz jednak miał nastąpić przełom, media bowiem rzekomo dotarły do list wszystkich kandydatów KE. Nieoficjalnie opublikowane zostały konkretne nazwiska, a wśród nich znalazła się także Magdalena Adamowicz. Czy rzeczywiście kobieta zdecyduje się wziął udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego

Magdalena Adamowicz wystartuje w wyborach do PE? 

Jak podają media, prace nad układaniem list wyborczych do Parlamentu Europejskiego dobiegają końca. Dzień wyborów zbliża się wielkimi krokami, a "Radio ZET" twierdzi, że nieoficjalnie dotarło do gotowych list i poznało najważniejsze nazwiska. Obecność większości aktywnych polityków z pewnością nikogo nie dziwi, jedno nazwisko jest jednak zaskakujące. Okazuje się, że plotki dotyczące wdowy po prezydencie Gdańska mogą okazać się prawdziwe. 

Jak podaje "Radio ZET", na czele pomorskiej listy znaleźć się ma były unijny komisarz ds. budżetu i programowania finansowego Janusz Lewandowski, a ostatnie miejsce zajmować ma Jarosław Wałęsa. Jednocześnie reporter radia Łukasz Konarski twierdzi, że na 95% "dwójką" w tym rejonie zostanie Magdalena Adamowicz. Nie jest to co prawda oficjalna informacja, jednak to niejedyna nowość, którą podobno udało się zdobyć. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Wyciekły nazwiska z list do Parlamentu Europejskiego

Jak podają media, listy są już niemal gotowe i czekają na ostateczne zatwierdzenie i publikację. Konarski z "Radia ZET" nieoficjalnie ustalił również, iż z trzeciego miejsca w Warszawie wystartować ma Kamila Gasiuk-Pihowicz, a na czele listy Koalicję Europejską reprezentować ma Włodzimierz Cimoszewicz. Wciąż podobno trwają negocjacje dotyczące miejsca drugiego, a pod uwagę brani są: Ewa Kopacz oraz Michał Boni. Była premier jednak ma zdecydowanie szczersze pole manewru, co potwierdził w jednym z wywiadów niedawno Sławomir Neumann. 

- Ewa Kopacz jest byłym premierem. Wybierze sobie miejsce, z którego chce kandydować - mówił w rozmowie z "Radiem ZET". 

Prawo i Sprawiedliwość w Małopolsce reprezentowane jest przez Beatę Szydło, naprzeciw niej jednak według mediów stanąć ma podobno Róża Thun. Wszystkie te informacje są zaskakujące, jednak na ich weryfikację przyjdzie nam poczekać do końca tego tygodnia. Przypomnijmy także, że wybory do PE odbędą się już 26 maja 2019 roku. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Anna Seniuk z synem. To PRZYSTOJNY i bardzo znany aktor [ZDJĘCIA]
  2. Kim jest mąż Edyty Herbuś? Nikt się TEGO nie spodziewał!
  3. Przy Wiśniewskim zrozumiała, że jest lesbijką?! Szokujące słowa piosenkarza
  4. Do sieci trafiło zdjęcie Julii Wieniawy w bikini. Oczy wychodzą z orbit!
  5. Ślubna tragedia. Nie żyje panna młoda, nagle zaczęła wymiotować krwią

Źródło: Radio ZET

Następny artykuł