Magda Gessler chciała, by Lara oddała się w ręce specjalistów. Jej córka walczy z ortoreksją

Magda Gessler chciała, by Lara oddała się w ręce specjalistów. Jej córka walczy z ortoreksją Źródło: youtube.com/Fakt24

Magda Gessler od zawsze uważała, że rodzina jest dla niej najważniejsza, dlatego choroba córki to dla niej trudny temat. Restauratorka chciałaby, aby Lara oddała się w ręce specjalistów. Dopiero wtedy gwiazda TVN mogłaby być spokojna.

Magda Gessler jest znana ze swoich wybitnych potraw i kontrowersyjnego stylu bycia. Patrząc na jej nieustającą pogodę ducha oraz wieczny optymizm, ciężko zorientować się, że w życiu prywatnym gwiazdy TVN nie wszystko dobrze się układa. Jak się okazało, jej córka walczy z okropną chorobą i wbrew prośbom mamy, nie chce iść po poradę do ekspertów.

Magda Gessler martwi się o Larę. Choroba może zniszczyć jej życie

Lara Gessler wychowywała się w rodzinie, w której jedzenie jest szczególnie ważne - w końcu jej matka jest jedną z najsłynniejszych polskich restauratorek. Bardzo możliwe, że właśnie takie otoczenie spowodowało rozwój nietypowej choroby u młodej dziewczyny.

Gdy młoda Gessler chodziła jeszcze do liceum, zauważyła u siebie bardzo niezdrowe skłonności. Nastoletnia Lara bardzo uważała na to, co je. Wybór składników był bardzo radykalny, a ona nie chciała jeść nic, co mogłoby być według niej kiepskiej jakości lub po prostu, niezdrowe. To schorzenie nazywa się ortoreksją, czyli obsesyjną potrzebą zdrowego odżywania się. 

- Nie chodziło o obsesję bycia szczupłą, ja po prostu ustaliłam sama z sobą, że będę jadła tak zdrowo, jak się tylko da, zostanę ekspertką od zdrowego żywienia na swój własny użytek. Zaczęłam eliminować z diety kolejne rzeczy - powiedziała.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

W czasie poprzedzającym matury dziewczyna bardzo schudła, co zauważyła nawet Magda Gessler. Zaniepokojona zgubieniem 14 kilogramów matka poprosiła córkę, by ta przemyślała wizytę u psychologa. Ta jednak odmówiła.

Lara Gessler ostrzega inne dziewczyny. Nie chce, by podzieliły jej los

Lara jest tak samo uparta, jak Magda Gessler i postanowiła sama poradzić sobie z problemem. Obsesję na punkcie zdrowej żywności zamieniła w fascynacje sportem: wspina się, biega, chodzi na siłownię. Choroba nie ma już pełnej kontroli nad życiem młodej gwiazdy, jednak nadal stanowi zagrożenie.

Córka słynnej restauratorki wyciągnęła wnioski z własnej choroby. Uważa, że każda dziewczyna z zaburzeniami odżywiania powinna pamiętać, że nigdy nie będzie wyglądać jak światowe sławy modelki. Na wybiegach pojawią się w końcu profesjonalistki, które zarabiają na życie ciałem. Osoby, które na co dzień zajmują się czym innym, nie będą miały takiej figury.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Małgorzata Kożuchowska jak Agata Duda? Aktorka wygląda niemal identycznie!
  2. Córki Hanny Lis to prawdziwe piękności. Julia i Ania mogłyby zostać gwiazdami!
  3. Kierowca wjechał w tłum. 11 dzieci nie żyje
  4. Roksana Węgiel miażdżąco skrytykowana. Te słowa poszły na żywo
  5. Niewyobrażalny koszmar Rodowicz. W 15 minut doszczętnie spłonął dom rodzinny gwiazdy, Maryla apeluje o pomoc
  6. Aż was poderwie z foteli. Lewandowska przypadkiem pokazała, jak wygląda wnętrze jej jadalni

Źródło: Jastrząb Post

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News