Magda Gessler chciała, by Lara oddała się w ręce specjalistów. Jej córka walczy z ortoreksją

Magda Gessler chciała, by Lara oddała się w ręce specjalistów. Jej córka walczy z ortoreksją Źródło: youtube.com/Fakt24

Magda Gessler od zawsze uważała, że rodzina jest dla niej najważniejsza, dlatego choroba córki to dla niej trudny temat. Restauratorka chciałaby, aby Lara oddała się w ręce specjalistów. Dopiero wtedy gwiazda TVN mogłaby być spokojna.

Magda Gessler jest znana ze swoich wybitnych potraw i kontrowersyjnego stylu bycia. Patrząc na jej nieustającą pogodę ducha oraz wieczny optymizm, ciężko zorientować się, że w życiu prywatnym gwiazdy TVN nie wszystko dobrze się układa. Jak się okazało, jej córka walczy z okropną chorobą i wbrew prośbom mamy, nie chce iść po poradę do ekspertów.

Magda Gessler martwi się o Larę. Choroba może zniszczyć jej życie

Lara Gessler wychowywała się w rodzinie, w której jedzenie jest szczególnie ważne - w końcu jej matka jest jedną z najsłynniejszych polskich restauratorek. Bardzo możliwe, że właśnie takie otoczenie spowodowało rozwój nietypowej choroby u młodej dziewczyny.

Gdy młoda Gessler chodziła jeszcze do liceum, zauważyła u siebie bardzo niezdrowe skłonności. Nastoletnia Lara bardzo uważała na to, co je. Wybór składników był bardzo radykalny, a ona nie chciała jeść nic, co mogłoby być według niej kiepskiej jakości lub po prostu, niezdrowe. To schorzenie nazywa się ortoreksją, czyli obsesyjną potrzebą zdrowego odżywania się. 

- Nie chodziło o obsesję bycia szczupłą, ja po prostu ustaliłam sama z sobą, że będę jadła tak zdrowo, jak się tylko da, zostanę ekspertką od zdrowego żywienia na swój własny użytek. Zaczęłam eliminować z diety kolejne rzeczy - powiedziała.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

W czasie poprzedzającym matury dziewczyna bardzo schudła, co zauważyła nawet Magda Gessler. Zaniepokojona zgubieniem 14 kilogramów matka poprosiła córkę, by ta przemyślała wizytę u psychologa. Ta jednak odmówiła.

Lara Gessler ostrzega inne dziewczyny. Nie chce, by podzieliły jej los

Lara jest tak samo uparta, jak Magda Gessler i postanowiła sama poradzić sobie z problemem. Obsesję na punkcie zdrowej żywności zamieniła w fascynacje sportem: wspina się, biega, chodzi na siłownię. Choroba nie ma już pełnej kontroli nad życiem młodej gwiazdy, jednak nadal stanowi zagrożenie.

Córka słynnej restauratorki wyciągnęła wnioski z własnej choroby. Uważa, że każda dziewczyna z zaburzeniami odżywiania powinna pamiętać, że nigdy nie będzie wyglądać jak światowe sławy modelki. Na wybiegach pojawią się w końcu profesjonalistki, które zarabiają na życie ciałem. Osoby, które na co dzień zajmują się czym innym, nie będą miały takiej figury.

  1. Małgorzata Kożuchowska jak Agata Duda? Aktorka wygląda niemal identycznie!
  2. Córki Hanny Lis to prawdziwe piękności. Julia i Ania mogłyby zostać gwiazdami!
  3. Kierowca wjechał w tłum. 11 dzieci nie żyje
  4. Roksana Węgiel miażdżąco skrytykowana. Te słowa poszły na żywo
  5. Niewyobrażalny koszmar Rodowicz. W 15 minut doszczętnie spłonął dom rodzinny gwiazdy, Maryla apeluje o pomoc
  6. Aż was poderwie z foteli. Lewandowska przypadkiem pokazała, jak wygląda wnętrze jej jadalni

Źródło: Jastrząb Post

Następny artykuł