Magda Gessler straciła dziecko
YouTube tvnpl
Irmina Jach - 29 Października 2020

Magda Gessler chciała poświęcić własne życie, jej córka zmarła nagle. Druzgocące wspomnienie restauratorki

Magda Gessler, w świetle obecnych protestów będących reakcją na skandaliczny wyrok Trybunału Konstytucyjnego, postanowiła opowiedzieć o wydarzeniach, które spotkały ją w przeszłości. Restauratorka przyznała, że przed laty przeżyła osobisty dramat. Jej córeczka zmarła nagle. Ta tragedia odmieniła jej życie na zawsze. Padły wzruszające słowa.

Magda Gessler, która niedawno została babcią, nie mogła pozostać obojętna na to, co w ostatnich dniach dzieje się w Polsce. Znana restauratorka postanowiła zabrać głos na temat prawa Polek do decydowania o własnym ciele. Gwiazda TVN nie kryła oburzenia. Jako, że sama przeżyła przed laty ogromną tragedię, nie wyobraża sobie, by rodaczki były zmuszane do rodzenia ciężko chorych dzieci. Padły znamienne słowa.

Nieoficjalnie: padła konkretna data wprowadzenia ponownego lockdownuNieoficjalnie: padła konkretna data wprowadzenia ponownego lockdownuCzytaj dalej

Magda Gessler straciła ukochaną córeczkę

Magda Gessler doskonale pamięta czasy, kiedy po raz pierwszy została matką. Wychowywanie małego Tadeusza było dla niej wyzwaniem, ale także największą radością. Gdy chłopczyk był jeszcze bardzo mały, restauratorka i jej partner dowiedzieli się, że wkrótce na świecie pojawi się kolejna pociecha. Mieszkali wówczas w słonecznej Hiszpanii. Niestety pojawiły się komplikacje i dziecko zmarło po porodzie.

- Na początku 6. miesiąca z powodu dodatkowych skurczów, kiedy byłam z moim małym synkiem na zakupach, odeszły mi wody. Przewieziono mnie do najlepszego szpitala. Zaczęło się ratowanie dziecka. Kobiecie w takiej sytuacji grozi zakażenie i śmierć. O życie dziecka cały czas toczyła się walka. Codziennie czułam jak się rusza, jak się tuli we mnie. Umierałam ze strachu - wspominała gwiazda TVN.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Zauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoZauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoCzytaj dalej

Restauratorka panicznie bała się o własne życie. Hiszpańska służba zdrowia skupia się na założeniu, że życie dziecka jest wartością priorytetową i to je ratuje się w pierwszej kolejności. Niestety, mimo usilnych prób, dziewczynka nie przeżyła. Zmarła po dwóch tygodniach od dnia narodzin.

- Ania chciała wyjść na świat. Nie można było zatrzymać dłużej skurczy. Kiedy się urodziła, krzyknęła. Moja nadzieja odżyła… Ale szpital nie był przygotowany na poród wcześniaków. Miała niewykształcone płuca (…). Ania zmarła dwa tygodnie potem - dodała Magda Gessler.

Restauratorka zaznaczyła, że takie wydarzenia na zawsze zmieniają życie kobiety i nigdy nie ulegają zapomnieniu, dlatego każda kobieta powinna mieć prawo do decydowania, jakie rozwiązanie tragicznej sytuacji będzie dla niej mniej traumatyczne. Podkreśliła, że wiele mam, które spotkał dramat, wychowuje już starsze dzieci, które w razie komplikacji mogłaby osierocić.

- Tylko i wyłącznie matka może podjąć decyzję odnośnie ciąży a inni nie powinni tego oceniać. Zwłaszcza, gdy w grę wchodzi również jej życie - tej, która często ma też jeszcze inne dzieci, które może osierocić - powiedziała Magda Gessler.

Gwiazda TVN zwróciła uwagę także na problem braku wsparcia rządowego dla rodziców, którzy zdecydują się na wychowanie ciężko chorego dziecka. Z uwagi na konieczność ciągłej opieki nad potomkiem osoby takie nie są w stanie podjąć pracy, a otrzymywane zasiłki są niewspółmierne do wydatków, z jakimi wiążą się leczenie i rehabilitacja.

Dzisiaj grzeje:

1. Mamy potwierdzenie, właśnie przedłużono uciążliwy zakaz. Wiemy do kiedy potrwa, dotknie wielu Polaków

2. Fani ”M jak miłość”, ”Na dobre i na złe” i ”Barw szczęścia” w rozpaczy. Nie żyje kultowa postać polskiej telewizji

3. Rodzina pogrążona w żałobie, przekazała tragiczne informacje. Nie żyje Gabriel Wiśniewski

- Dlatego tylko matka może podejmować decyzje odnośnie swojej ciąży. Żadna instytucja. Nie rząd i nie politycy. Nie mężczyźni, którzy nie wiedzą i w większości nie chcą wiedzieć, co czuje kobieta przechodząca przez taki dramat, albo tacy, którzy nie mają rodzin, własnych dzieci. A więc i empatii, zrozumienia. Nie możemy pozwolić, by ktoś odbierał nam nasz wybór. Bo to jest okropna niesprawiedliwość - mówiła restauratorka.

- Uważam, że nasze społeczeństwo i tak jest bardzo posłuszne etyce chrześcijańskiej. Ale to, co się dzieje teraz jest absolutnym przekroczeniem wszelkich granic. W tym granicy bezpieczeństwa kobiety. A przy tym, te które mają dzieci z niepełnosprawnościami, zostały pozostawione samym sobie. Bez żadnego wsparcia – czy instytucjonalnego, czy finansowego. Same, ze wszystkimi problemami. To jest skandal! - dodała.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Pies bardzo tęsknił za panem. Nagrano moment, w którym dostał niezwykły prezent, można się popłakać
  2. Z ostatniej chwili. Iga Świątek poznała wynik testu na koronawirusa
  3. Wojsko wychodzi na ulice w Polsce. Morawiecki właśnie wydał nowe zarządzenie
  4. Pilna zmiana w godzinach dla seniorów. Rząd właśnie ją wprowadził
  5. Wszyscy się mylili. Koronawirus zaraża inaczej niż sądziliśmy, nowe odkrycie nie pozostawia złudzeń
  6. Jak powstało życie na Ziemi? Zapowiada się przełom, naukowcy są blisko historycznego odkrycia
  7. Połącz parę składników i gotowe szybciej niż w 5 minut. Błyskawiczne ciasto bez pieczenia

Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Ofemin/Wirtualna Polska

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News