Alkoholizowała dzieci? Magda Gessler oficjalnie skomentowała zarzuty

Alkoholizowała dzieci? Magda Gessler oficjalnie skomentowała zarzuty Źródło: youtube.com/TVN Style

Magda Gessler zrobiła prawdziwą furorę wprowadzając na rynek lody własnej marki. Nie tylko ich cena wywołała lawinę komentarzy, ale też pojawiły się mocne zarzuty, że znana restauratorka rozpija nieletnich smakami swoich lodów. Gwiazda TVN postanowiła skomentować tę sprawę.

Magda Gessler tydzień temu uczestniczyła w niezwykłej akcji promocyjnej, gdzie osobiście rozdawała lody swojej marki zupełnie za darmo dzieciom i ich rodzicom. Wydarzenie cieszyło się niezwykłą popularnością, a ludzie stali po kilka godzin w wysokich temperaturach, by skosztować nowej rzeczy na "rynku lodowym". 

Magda Gessler oskarżona o upijanie dzieci za pomocą lodów

Lody Gessler powstały na podstawie oryginalnej receptury jej babci z Sardynii. Nic dziwnego, że kosztują nawet 9 złotych za gałkę. Nie cenami, a nazwą i zawartością lodów zainteresowała się Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Dopatrzono się, że Magda Gessler produkuje lody o smaku prosecco i campari z pomarańczą.

- Trzeba ocenić takie zdarzenie negatywnie. Wprowadzanie smaku alkoholu do diety dzieci, jeszcze poprzez podawanie pozytywnie im kojarzących się lodów, to przygotowanie gruntu pod sięganie po alkohol w przyszłości - wypowiedziała się dyrektor PARPA, Katarzyna Łukowska. Dodatkowo Magdzie Gessler może grozić aż pół miliona złotych grzywny.

Restauratorka odpowiada na zarzuty. Wytłumaczyła proces tworzenia lodów

- Nie ma w tym nic kontrowersyjnego. Lody nie zawierają alkoholu. Są gotowane wcześniej, tak jak każda inna potrawa z dodatkiem alkoholu, który po obróbce całkowicie wyparowuje. Mamy bardzo odpowiedzialny i profesjonalny zespół i wszystko jest dokładnie dopracowywane, przygotowywane i sprawdzane. Afera, którą podsyca prasa, jest całkowicie bezpodstawna i liczę, że nikt w nią nie uwierzył. A lody są przepyszne. Polecam spróbować - przedstawiła swoje stanowisko w sprawie Magda Gessler w rozmowie z serwisem "Plotek".

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jak widać prowadząca "Kuchenne rewolucje" mało przejmuje się postawionymi zarzutami i jest pewna tego, że jej lody są jak najbardziej bezpieczne dla dzieci. Jeśli jej wierzyć, cały alkohol jest wytracany w procesie produkcji, a wynik końcowy nie zawiera żadnych procentów.

W najbliższym czasie okaże się, czy Magdzie Gessler będzie grozić grzywna i inne poważne konsekwencje. Dyrektor PARPA na pewno ustosunkuje się do wypowiedzi restauratorki i zadecyduje, czy lody będą mogły być w dalszym ciągu sprzedawane.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Danuta Wałęsa ZMIAŻDŻYŁA Jarosława Kaczyńskiego. Dosłownie zrównała go z ziemią, była BEZLITOSNA. Jej słowa wbiją was w fotel!
  2. Ujawniono SEKRET Joanny Liszowskiej. Miała ROMANS z 16 lat starszym aktorem. Znacie go ze "Świata wg Kiepskich"
  3. Biedronka zmieniła sposób płatności! Starsze osoby mocno się zdziwią
  4. Janowski o nowej odsłonie "Jaka to melodia". Tego się nie spodziewaliśmy
  5. Loska w śpiączce usłyszał o śmierci Kory. Żona zdradziła jego wstrząsającą reakcję
  6. Nie uwierzycie! Tak wygląda grób Przybylskiej prawie 5 lat po jej śmierci

Źródło: Pudelek

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News