Magda Gessler zamieściła ogłoszenie o pracę na zmywaku. Została za nie skrytykowana, "upokarzająca oferta"

Magda Gessler zamieściła ogłoszenie o pracę na zmywaku. Została za nie skrytykowana, "upokarzająca oferta" Źródło: instagram.com/magdagessler_official/

Magda Gessler postanowiła poszukać nowych osób do swojej kuchennej ekipy. Z uwagi na sporą liczbę gości w jednej z jej wybitnych restauracji, dała ogłoszenie o pracę. Nie sądziła jednak, że spotka się z aż taką krytyką ze strony Polaków.

Magda Gessler znana ze swoich "Kuchennych rewolucji", od jakiegoś czasu może przeczytać w Internecie, że rewolucje powinna przeprowadzić najpierw w swoim lokalu i to w kwestii płac. Wszystko przez ogłoszenie o pracę, w którym restauratorka szuka kandydata na zmywak. Podała wszystkie szczegóły, które oburzyły wielu Polaków.

Magda Gessler szuka osoby na zmywak. Wiemy, ile płaci

Restauratorka znana jest ze swoich żelaznych wymagań, które stawia uczestnikom "Kuchennych rewolucji". Teraz coraz częściej można usłyszeć, że powinna jednak zacząć od siebie. Internauci nie pozostawili na niej suchej nitki. Magda Gessler postanowiła poszukać osoby na zmywak do swojej drogiej knajpy "U Fukiera", która mieście się na Starym Mieście w Warszawie. Lokalizacja jest równie prestiżowa, jak ceny.

Za talerz rosołu trzeba zapłacić 23 złote, a za najzwyklejszego schabowego z kapustą aż 57 złotych. Wydawałoby się, że w takim lokalu zarobki są co najmniej dobre, nawet na tych niższych szczeblach, jednak okazuje się, że Magda Gessler nie chce płacić więcej, niż wynosi minimalna stawka na godzinę ustanowiona przez prawo.

- Poszukiwana osoba na zmywak do restauracji "U Fukiera", Rynek Starego Miasta 27. Praca w systemie 2/2, w godzinach 10-23. Stawka 13zł/h - brzmiało ogłoszenie na jednej z grup gastronomicznych.

Na Magdę Gessler posypały się gromy. Pożałuje tego, że ujawniła zarobki w restauracji?

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Niestety w ogłoszeniu nie podano, czy stawka 13 złotych za godzinę pracy na najniższym szczeblu to kwota brutto, czy netto. Portalowi Pudelek udało się dowiedzieć od osoby prowadzącej rekrutację, że obowiązki nie wykraczają poza zmywanie talerzy i kieliszków. Zgłosiło się już czterech kandydatów, jednak te osoby, które latami pracują w tej branży, nie szczędzą restauratorce niepochlebnych słów.

- Nie jest to żaden normalny hajs. Za pomoc kuchenną płaci się 15-17 zł, nawet ostatnio widziałem ogłoszenie 18 zł netto za godzinę dla pomocy kuchennej. A ten co jest na zmywaku, to i obiera ziemniaki, marchewkę, czyści blaty, sprząta. Jednym słowem robi najgorszą robotę - napisała jedna osoba o zarobkach w branży zaskoczona ogłoszeniem.

Dzisiaj grzeje: 1. Anna Przybylska miała wiele mrocznych sekretów. Ostatni z nich doprowadza do łez
2. Gessler baraszkuje z partnerem w łóżku, są bez ubrań. Pokazali zdjęcie, a fanów zatkało

- 13 zł za godzinę? To jest minimalna kwota jaką przewiduje polskie prawo! W tak zacnej restauracji, gdzie danie kosztuje min. 100 zł, płaci ludziom najmniej, jak tylko można - oburzali się kolejni internauci.

Inni stali murem za Magdą Gessler: - Stawka adekwatna do umiejętności, stanowiska i wykształcenia.

Najwięcej osób jednak postanowiło skrytykować ogłoszenie restauratorki: - Przed kamerami ma pretensje do restauratorów, że wykorzystują ludzi, a jak widać sama nie lepsza.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Gwiazda Hollywood stawia hotel w Warszawie. Wiemy gdzie i kiedy ruszy
  2. Pielęgniarka myślała, że nikt jej nie widzi. Mama chorej dziewczynki opowiedziała, co kobieta robi z jej dzieckiem
  3. Jarosław Kaczyński przypadkiem publicznie poniżył Martę Kaczyńską? Chodzi o jej mężów
  4. Tata Paulinki po raz trzeci musi stoczyć walkę z nowotworem. Nowy guz waży aż 20 kilo, dziewczynka błaga o pomoc
  5. Po porodzie położna odwiedziła mamę. Gdy zobaczyła, co kobieta robi z rączką noworodka, musiała działać szybko

Źródło: Dziennik Zachodni

Następny artykuł