Afera wokół Magdy Gessler. Ona naprawdę podała to dzieciom, PARPA zabrała się za słynną restauratorkę

Afera wokół Magdy Gessler. Ona naprawdę podała to dzieciom, PARPA zabrała się za słynną restauratorkę Źródło: Wikimedia Commons/eSerwis

Magda Gessler z okazji dna dziecka rozdawała za darmo lody na Placu Europejskim w Warszawie. Teraz za swoją akcję, którą sprawiła przyjemność tysiącom Warszawiakom, może zapłacić surową karę.

Magda Gessler chce stworzyć prawdziwą konkurencję dla lodów Grycan. Znana restauratorka uderzyła teraz w przepyszny interes, a akcja rozdawania lodów na dzień dziecka w Warszawie odbiła się szerokim echem i na pewno zrobi reklamę wyrobom najsłynniejszej polskiej restauratorki. Pytanie, czy będzie to dobra reklama? Okazało się, że lody o oryginalnych smakach zdaniem wielu nie były odpowiednie dla dzieci, a gwiazda TVN za rozdawanie ich powinna ponieść surową karę. 

Magda Gessler będzie miała kłopoty przez lody podane dzieciom. Problemem są kontrowersyjne smaki

Lody, które rozdawała restauratorka w Warszawie, miały takie smaki jak Prosecco czy Campari z pomarańczą. Oba trunki są napojami alkoholowymi, a cała akcja kierowana była do dzieci, w związku z tym Magda Gessler może więc ponieść poważne konsekwencje.

Akcja oburzyła m.in. Katarzynę Łukowską, dyrektora Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych (PARPA).

- Trzeba ocenić takie zdarzenie negatywnie. Wprowadzanie smaku alkoholu do diety dzieci, jeszcze poprzez pozytywnie kojarzących im się lodów, to przygotowywanie gruntu pod sięganie po alkohol w przyszłości - powiedziała dyrektor w rozmowie z "Faktem".

Teoretycznie pomysł, że z powodu lodów o smaku alkoholu dzieci mogłoby popaść później w alkoholizm, wydaje się absurdalny. Łukowska tłumaczy w wywiadzie jednak, że sprawa tylko pozornie wydaje się błaha i naprawdę może odbić się na przyszłości dzieci. 

- Działamy na podstawie mechanizmów pozytywnych skojarzeń. Tutaj wprowadza się pozytywny bodziec, czyli zimne lody, które dzieci lubią, i jednocześnie w skojarzeniu ze smakiem alkoholu - istnieje ryzyko, że za jakiś czas, dziecko będzie bardziej skłonne spróbować smaku prawdziwego alkoholu. I to w niedalekiej przyszłości! To nie jest wymysł, tylko teoria psychologiczna potwierdzona badaniami - tłumaczyła dyrektor PARPA.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Magdzie Gessler grozi kara 

Na temat akcji Magdy Gessler i możliwego naruszenia prawa, wypowiedział się także radca prawny.

- Zachodzi tu tożsamość nazwy produktu z oznaczeniem napoju alkoholowego, co w konsekwencji stanowi naruszenie ustawy o wychowaniu w trzeźwości - podkreślił ekspert.

Restauratorce rzekomo może grozić grzywna o maksymalnej wysokości miliona złotych. Sama Magda Gessler jest przekonana jednak, że PARPA przesadza i cała sytuacja jest wyolbrzymiona. Uspokajają także prawnicy 65-letniej restauratorki, którzy twierdzą, że prawo nie zostało w żaden sposób złamane.

  1. Emerytura Henryki Krzywonos jest GIGANTYCZNA! Legenda Solidarności opływa w bogactwo. Zdębiejecie na widok tych kwot!
  2. Małgorzata Kożuchowska pokazała partnera. Fani OSŁUPIELI wiedząc kim jest.
  3. Uczestniczka "Mam talent" nie żyje. Została znaleziona przez przechodniów w rzece
  4. Jak wyglądała Jolanta Kwaśniewska na swoim ślubie? Zbieramy szczęki z podłogi
  5. Koszmar córki Beaty Tyszkiewicz. Nie miała pojęcia, co jej ojciec zrobił 10 miesięcy przed śmiercią
  6. Zdjęcie Kasi Cichopek z ptakiem między nogami w sieci. Fani nie spodziewali się tego po aktorce

Źródło: Pomponik

Następny artykuł
0 Skomentuj

Który Mikołaj Krawczyk cię urzekł?

Komentarze 0

Ocena artykułu