Minęło 12 lat od zaginięcia Madeleine McCann. Tak mogłaby dzisiaj wyglądać

Minęło 12 lat od zaginięcia Madeleine McCann. Tak mogłaby dzisiaj wyglądać Źródło: youtube.com/Investigation Discovery

Madeleine McCann i jej zaginięcie to jedna ze spraw, która już od 12 lat spędza sen z powiek policji, detektywom i śledzącym zapalczywie śledztwo. Mimo upływu czasu poszukiwania nie ustają. Opublikowano nawet portret dziś 16-letniej dziewczynki.

Madeleine McCann zaginęła 3 maja 2007 roku. Dziś mija dokładnie 12 lat od feralnych wydarzeń w portugalskim kurorcie w Praia da Luz. Przypomnijmy te tragiczne okoliczności: Kate i Gerry McCann, brytyjscy lekarze będący na wakacjach ze swoimi dziećmi, pewnego dnia postanowili zjeść kolację w towarzystwie znajomych, pozostawiając śpiące pociechy w hotelowym pokoju. Gdy o 22:00 Kate zajrzała do pokoju i ze zgrozą stwierdziła, że jej wtedy 3-letniej córki nie ma w swoim łóżku. Drugie dziecko spało spokojnie. Obiektem zaniepokojenia było jedynie otwarte okno.

Madeleine McCann i gorączkowe poszukiwania

Na alarm, który wszczęła Kate McCann od razu odpowiedziały hotelowe służby. Zaczęła się walka z czasem i poszukiwanie dziewczynki. Włączyły się w nie policja, detektywi, psy tropiące i helikoptery. Dziecka nie udało się jednak odnaleźć.

Do tej pory aktualne są dwa tropy. Albo dziewczynka została porwana, albo już dawno nie żyje. Po jakimś czasie zaczęto oskarżać nawet rodziców! Detektywi i domorośli internetowi śledczy wysnuli teorię, że mogło dojść do nieszczęśliwego wypadku i rodzice dziecka sami mogli pozbyć się w jakiś sposób ciała, a porwanie upozorowano.

Z drugiej strony możliwe jest porwanie Madeleine przez bułgarską siatkę pedofilów, którzy wtedy działali na terenie Portugalii. Jest bardzo możliwe, że dziewczynka nadal żyje, ale przetrzymywana jest w nieludzkich warunkach. Tym bardziej, że tamtego dnia niektórzy mówili o podejrzanych mężczyznach w okolicy hotelu.

Co dalej ze śledztwem w sprawie Madeleine McCann?

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Do tej pory rodzice na poszukiwanie ukochanej córki wydali 12 milionów funtów i nie mają zamiaru wcale przestać. Nadal pojawiają się w mediach, apelują do potencjalnych porywaczy lub osób, które utajniły coś przed służbami. Mimo, że kończą im się środki, nie poddają się. Niestety brytyjska policja zapowiada zakończenie śledztwa z powodu braku nowych poszlak. Wszystko okaże się jeszcze w maju.

Gazety prześcigają się w publikowaniu kolejnych portretów porównawczych. Może to bardzo pomóc w sprawie. Prezentujemy dwie wersje teraźniejszego wyglądu dziewczynki.

Fot. screen Super Express

Fot. youtube.com/Inside Edition

ZOBACZ TAKŻE:

  1. NIE ŻYJE kolejna gwiazda "Gwiezdnych Wojen". Fani są w rozpaczy, nie wiadomo co się stało
  2. Ojciec Natalii Kukulskiej miał przed śmiercią JEDNO marzenie. Dopiero dziś udało jej się spełnić ostatnią wolę. TO było bolesne
  3. Może jeszcze zdążysz! Dzisiejsza oferta majówkowa w Biedronce zwala z nóg
  4. Oto treść wizji Jackowskiego sprzed miesiąca na trwająca właśnie majówkę. Turlamy się ze śmiechu
  5. Musisz zrobić jedną ważną rzecz i Twoja emerytura wzrośnie o 10%. Emeryci zaskoczeni
  6. TVP podała wiadomość, która wstrząsnęła wieloma ludźmi. Nie żyje 15 policjantów

Źródło: Fakt

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News