Detektywi zaczynają rozmawiać z mediami. Przyjaciel rodziny porwał Madeleine McCann?

Detektywi zaczynają rozmawiać z mediami. Przyjaciel rodziny porwał Madeleine McCann? Źródło: Flickr/The KTPHorg

Madeleine McCann nigdy nie została odnaleziona, lecz w jej sprawie wciąż pojawiają się nowe teorie. Tym razem głos zabrał detektyw odsunięty od sprawy w 2007 roku.

Madeleine McCann zniknęła 3 maja 2007 roku podczas rodzinnych wakacji w portugalskim Praia da Luz. Mimo że była poszukiwana przez wszystkich, a jej twarz była pokazywana w telewizjach całego świata, nigdy nie udało się odnaleźć dziewczynki. Więcej - śledczym nie udało się nawet ustalić, jak do porwania doszło. Po dwunastu latach wciąż pojawiają się nowe teorie i ślady. O jednym z tropów mówił ostatnio Goncalo Amaral, detektyw, który pierwotnie prowadził śledztwo w sprawie zaginięcia.

Madeleine McCann porwana przez pedofila?

Amaral długo podejrzewał rodziców dziewczynki, Kate i Gerry'ego McCannów, że mają o wiele więcej wspólnego z zaginięciem córki, niż się wydaje. Poważnie brał pod uwagę, że zainscenizowali oni zaginięcie dziecka, by ukryć morderstwo. Jego teorii nie potwierdziło jednak badanie dowodów. Amaral nie miał nic na potwierdzenie swojej tezy, choć zarzucał rodzicom fałszowanie materiału dowodowego. Detektyw został odsunięty od śledztwa, które zostało oficjalnie umorzone w lipcu 2008 roku.

W rozmowie z australijskim podcastem, Amaral stwierdził, że istniał jeszcze jeden wątek śledztwa. Według niego, Madeleine McCann mogła zostać uprowadzona przez pedofila, osobę będącą blisko rodziny, choć niekoniecznie przez nią znaną - McCannowie mogli obracać się w tym samy towarzystwie. Detektyw mówi, że ten wątek został zignorowany przez stronę brytyjską. Scotland Yard prowadził po swojej stronie równoległe dochodzenie, współpracując z portugalską Policia Judiciaria, lecz zdaniem Amarala, nie był specjalnie zainteresowany zaproponowaną przez Portugalczyków linią śledztwa.

Według teorii, Madeleine McCann została uprowadzona przez osobę należącą do pedofilskiego kręgu, do którego należały osoby z otoczenia McCannów. Rodzina niekoniecznie musiała znać tych ludzi. Scotland Yard nie zechciał nawet zbadać potencjalnych podejrzanych z otoczenia McCannów. Amaral twierdzi, że Brytyjczycy próbowali wręcz ukryć ten wątek i nie zrobili nic w jego sprawie. The Sun skontaktował się z przedstawicielami policji, by uzyskać wyjaśnienie w sprawie zarzutów kierowanych przez portugalskiego detektywa, jednak usłyszeli, że sprawa nie była komentowana.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jak zaginęła Madeleine McCann? Wiele hipotez

Przez lata pojawiło się mnóstwo teorii dotyczących zaginięcia dziewczynki. Sugerowano, że zginęła w wypadku albo została porwana przez handlarzy ludźmi z Europy Wschodniej. Brytyjskie media zapłaciły setki tysięcy funtów jako odszkodowania w procesach o zniesławienia. Taką rekompensatę otrzymał m.in. Robert Murat, tłumacz pomagający rodzinie i pierwszy podejrzany w sprawie. Ostatnio w sprawie pojawił się nowy wątek - jeden ze świadków, Carole Tranmer, przypomniała sobie pewnego podejrzanego mężczyznę, kręcącego się nieopodal apartamentu McCannów. Okazało się, że jest nim Martin Ney, groźny pedofil przebywający obecnie w areszcie.

Zaginięcie Madeleine McCann wciąż wywołuje wiele emocji. W marcu w Netfliksie ukazał się serial dokumentalny poświęcony sprawie. Rodzina odmówiła wzięcia w nim udziału.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gienek Loska walczy o życie! Lekarze podali przerażające informacje. Fani nie mogą wyjść z osłupienia. To straszne
  2. Okropna i druzgocąca tragedia w życiu Macieja Kurzajewskiego. Dziennikarz TVP stracił najważniejszą osobę w swoim życiu
  3. Rozenek zapytała syna, czy dzieci się z niego śmieją. "Nie mamo, to dorośli"
  4. Strasznie przykre informacje Polsatu. Nie żyje, miał tylko 15 lat
  5. TVN: 44 polskie dzieci jechały na wakacje. Autobus spłonął
  6. Szokujący zwrot z rana. Kolejna kobieta oskarża Jarosława Bieniuka

 

Źródło: The Sun TVN24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News