Właśnie obchodziłaby swoje 16. urodziny. Historię Madeleine zna cały świat, poszukiwania dalej trwają

Właśnie obchodziłaby swoje 16. urodziny. Historię Madeleine zna cały świat, poszukiwania dalej trwają Źródło: youtube.com/Mariusz K

Madeleine McCann jutro, 12 maja, powinna obchodzić swoje 16. urodziny. Powinna, ale nikt nie wie, czy w ogóle żyje. Nadzieja umiera ostatnia, a ta tli się w sercu rodziców dziewczynki. Nadal trwają poszukiwania zaginionej w 2007 roku Madeleine. Kto odpowiada za jej porwanie?

Madeleine McCann zaginęła 3 maja 2007 roku, podczas rodzinnych wakacji w Portugalii. W Praia de Luz wydawałoby się, że jest bezpiecznie, jednak dziecko zostało zabrane ze swojego własnego łóżka. Wszystko stało się w czasie, gdy rodzice, Kate i Gerry McCann, jedli kolację z przyjaciółmi w pobliskiej restauracji. Regularnie doglądali dzieci, a około 22:00 matka zauważyła brak jednej z córek.

Policja zaczęła działać szybko

Natychmiast wszczęto poszukiwania. Jednostki policji aktywnie zaczęły przeczesywać teren - bez skutku. Służby były przekonane, że Madeleine wyszła z pokoju i zabłądziła. Jej matka nie mogła w to uwierzyć. Pojawił się świadek, Jane Tenner, która około 21:00 widziała podejrzanego mężczyznę w okolicy ich wynajmowanego apartamentu, który niósł coś, co wyglądało jak śpiące dziecko.

Przez natychmiastowe działania rodziców i policji, mieszkanie i teren nie zostały odpowiednio zabezpieczone. Część dowodów bezpowrotnie została zniszczona. W związku z tym już na drugi dzień lokalni mieszkańcy pomagali w poszukiwaniach, sprawdzano też porty lotnicze i morskie, włączono psy i helikoptery.

Policja po uzyskaniu portretu pamięciowego od Jane Tenner poszukiwała podejrzanego mężczyzny, ale każdy trop okazał się błędny.

Madeleine McCann - rodzice zaaranżowali porwanie?

Technicy, który zbierali ocalałe dowody znaleźli jedynie na oknie odcisk palca Kate McCann. Układał się w dziwny sposób, tak jakby okno było otwierane, a nie zamykane. Według jednego ze śledczych mogło to wskazywać na próbę zaaranżowania miejsca zbrodni. Służby nie mogą wykluczyć nawet takich podejrzeń.

Gdy psy weszły do pokoju, w którym spała Madeleine, czworonóg szkolony do znajdywania nawet najmniejszych kropel krwi wskazał miejsce za kanapą w salonie. Potem poprowadził policjantów na parking i wskazał samochód, który rodzina wynajęła już po zniknięciu dziewczynki.

Znajdowało się tam DNA Madeleine, jednak brytyjskie i portugalskie służby stwierdziły, że próbki z auta pokrywają się tylko częściowo z próbkami zebranymi z rzeczy Madeleine i nie ma pewności, że była trzymana w pojeździe.

Kto w końcu stoi za porwaniem?

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

W sprawie jest więcej pytań, niż odpowiedzi. Dlaczego rodzice zostawili dzieci same, bawiąc się ze znajomymi w pobliskiej knajpie? Dlaczego nie obudziło się drugie śpiące dziecko? Może Madeleine została odurzona? Jej rodzice są lekarzami i to najbardziej zastanowiło śledczych.

Drugim tropem był ślad, który wskazywał na porwanie przez szajkę pedofilów ze wschodniej Europy, a którzy przebywali w tym samym czasie w Portugalii. Nie znaleziono na nich jednak żadnych mocnych dowodów. Podejrzany był też pedofil z Niemiec, który pasował do portretu pamięciowego i był w okolicy, gdy dziecko zaginęło.

Od 2013 roku brytyjski rząd wydał na poszukiwania Madeleine McCann około 13 milionów funtów. Rodzice także nie szczędzą środków na dalsze poszukiwania.

  1. Michał Szpak jest ZAKOCHANY! Wiemy w kim! Przyznał szczerze: „To był właśnie TEN strzał!”
  2. Edyta Górniak ma KRÓTKIE włosy! Wygląda jak 20 LAT temu, gdy zaczynała karierę!
  3. Kinga Rusin bez stanika szaleje na Dzikim Zachodzie. Zdjęcia w sieci
  4. Sablewska w kosmicznie drogich majtkach wyznaje miłość pośladkami. Oniemiejecie (FOTO)
  5. Żona uwielbianego bohatera "Na Wspólnej" umiera. Błaga już tylko o jedno, zostało jej niewiele czasu
  6. Tragiczny finał awantury w szkole podstawowej im. Króla Maciusia. Nie żyje uczeń, wstrząsające informacje Polsatu

Źródło: TVN24

Następny artykuł