Madagaskar czeka na Polaków. Wyspa, która miała być kiedyś polska skrywa tajemnice

Madagaskar czeka na Polaków. Wyspa, która miała być kiedyś polska skrywa tajemnice Źródło: pixabay.com/aga2rk

Madagaskar wydaje się być odległym i nieosiągalnym miejscem na spędzenie rajskich wakacji. Nic bardziej mylnego - osoby odpowiadające za turystykę wyspy kierują specjalną ofertę dla Polaków. Madagaskar czeka, to jedyne miejsce na ziemi, które skrywa tyle tajemnic.

Madagaskar to piękne widoki pełne piaszczystych plaż i lazurowej wody, w towarzystwie palm, baobabów i rzadkich zwierząt. Każdy musi kiedyś odwiedzić tę wyspę - kiedyś miała w całości należeć do Polski.

Madagaskar miał być kiedyś polską kolonią. Plany pokrzyżowała wojna

Madagaskar ze stolicą w Antananarywie jest marzeniem wielu Polaków na wakacyjny wypoczynek. Piękne piaszczyste plaże, lazurowa woda, bogactwo roślin i rzadko spotykanych gatunków zwierząt kusi. Wyspa znajdująca się 8300 km od Polski, to również źródło niesamowitych krajobrazów oraz okazja do poznania jedynej w swoim rodzaju kultury - widać tutaj wpływy zarówno kultury afrykańskiej, jak i azjatyckiej.

Mało kto wie, ale Madagaskar miał być kiedyś polską kolonią. W latach 30. planowano skolonizować tę piękną wyspę na Ocenie Indyjskim. Podjęto nawet rozmowy z Francuzami na ten temat, ale od początku uważano to za mało realne przedsięwzięcie. Nie chodziło wcale o względy mocarstwowe, ale o względy gospodarcze i ekonomiczne. Dostęp do bezcennych surowców mineralnych i roślinnych bardzo kusił polskich działaczy. Na wyspie miejsce znalazłyby również osoby bezrobotne, chcące zajmować się rolnictwem. II wojna światowa przekreśliła wszystkie plany.

To jedyne takie miejsce na ziemi

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

4. największa wyspa na świecie liczy sobie 25 milionów mieszkańców, którzy stanowią 18 grup etnicznych. Podczas pobytu w tym niesamowitym kraju można poznać jego wszystkie tajemnice. Dzięki rozwijającej się ofercie turystycznej wiele biur podróży oraz miejscowych przewodników można zdecydować się na aktywny wypoczynek w postaci nurkowania: widok rzadkich gatunków ryb oraz rafa koralowa na wyciągnięcie ręki to coś, o czym marzy każdy. Możliwe są również wycieczki fakultatywne, podczas których zobaczymy w naturalnym środowisku m.in. jedyne w swoim rodzaju lemury czerwonobrzuszne, wari, kameleony i gekony. Warto pomyśleć nad wybraniem się w to zachwycające miejsce - takiej mieszanki emocji nie spotka się nigdzie indziej.

[LINK]

Dzisiaj grzeje: 1. Bogusław Linda pokazał swoją 27-letnią córkę. Jest tak piękna, że oczy same się otwierają
2. Nie żyje Hanna Polk. Gwiazda najlepszych polskich seriali, nagłe straszne doniesienia

Podróże na Madagaskar z każdym rokiem tanieją. Wszystko zależy od wybranych przez nas wygód - mieszkańcy wyspy oferują zarówno chatki tuż przy plaży, luksusowe hotele lub tanie lokalne kwatery. Polscy turyści, którzy planują wyjazd na wakacje lub urlop w ciągu roku na pewno będą zadowoleni z faktu, że Narodowa Organizacja Turystyczna Madagaskaru ma poważne plany w związku z polskim rynkiem turystycznym. Są nakierowani na pokazywaniu piękna wyspy jednocześnie proponując konkurencyjne ceny. Na pewno niejedna osoba zdecyduje się na ten egzotyczny kierunek, gdzie można wypoczywać aktywnie lub zrelaksować się przysłowiowym brzuchem do góry przy szumie fal i widoku palm.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Trwa przybierający na sile atak silnego wiatru w polskiej miejscowości. Przed niebezpieczeństwem ostrzega IMGW
  2. Media obiegły najgorsze wieści, zaginęła Megan. Mieszkańcy i rodzina są zrozpaczeni, trwa dramatyczna akcja poszukiwawcza
  3. Gotujesz rosół na udkach z kurczaka? Popełniasz ogromny błąd, najlepsi kucharze ostrzegają
  4. Tadeusz Rydzyk zawstydził wiernego na oczach całego kościoła. "Prawda, że jeszcze ładny?"
  5. Prawo jest bezlitosne, jeśli masz w domu instalację gazową. Możesz łatwo wylądować przed sądem

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News