Nikt nie spodziewał się tak ostrych słów ze strony Emmanuela Macrona. Prezydent Francji ostro skrytykował politykę i decyzje rządu Prawa i Sprawiedliwości.

Emmanuel Macron przebywa w Bułgarii. Jego wizyta jest częścią tournée po Europie Środkowo-Wschodniej, w którego agendzie prezydent Francji nie uwzględnił Polski. Teraz Macron podjął się krytyki rządu PiS, która rzuca nowe światło na jego decyzję o takim a nie innym zaplanowaniu podróży.

Europa to region stworzony na bazie wartości, związku z demokracją i swobodami, z którymi Polska jest dzisiaj skonfliktowana – powiedział Macron podczas wizyty w Bułgarii.

Prezydent Francji dał jasno do zrozumienia, że Polska zostanie wyłączona z centrum decyzyjnego Unii Europejskiej. Macron podkreślił jednak, że za sytuację winić należy rząd PiS a nie wszystkich obywateli kraju.

Polska nie definiuje dzisiaj przyszłości Europy i nie będzie definiować Europy jutra. Polacy zasługują na więcej – powiedział prezydent Francji podczas wizyty.

Macron odniósł się również do odmówienie przez Polskę zmiany stanowiska w sprawie rewizji dyrektywy o pracownikach delegowanych. Decyzję tę nazwał „błędem”.

Stanowisko kraju, który postanowił się izolować w Europie, nie osłabi zawarcia naszego ambitnego kompromisu. Wręcz przeciwnie – powiedział Macron.

źródło: TVN24

...

Zobacz również

Zobacz również