Gdy prezydent Francji Emmanuel Macron opublikował na Twitterze jeden z filmów ze szczytu NATO, w internecie zawrzało. Widać na nim bowiem, jak odwraca się od idącego w jego kierunku Donalda Trumpa, aby najpierw przywitać się z władzami europejskich krajów. Niektórzy twierdzą, że było to „celowe działanie, które miało upokorzyć prezydenta Stanów Zjednoczonych.”

Film, o którym zrobiło się niezwykle głośno, jest bardzo krótki. Przedstawia moment przywitania Emmanuela Macrona z przywódcami światowych państw, w tym z Angelą Merkel, czy Donaldem Trumpem. Mimo że prezydent Francji szedł dokładnie w stronę przedstawiciela USA, po chwili skręcił, aby rozpocząć wymianę uprzejmości od kanclerz Niemiec. Gdy jednak dotarł wreszcie do Trumpa, ten bardzo mocno i znacząco uścisnął jego dłoń, co od razu przyciągnęło uwagę wszystkich fotoreporterów.

Wielu internautów twierdzi, że zachowanie Macrona było celowe. Miało upokorzyć potęgę Trumpa, jednocześnie podkreślając wagę współpracy europejskiej. Inni są jednak zdania, że prezydent Francji rozpoczął przywitania od Angeli Merkel, gdyż jest ona kobietą, a Macron chciał być po prostu kulturalny. Każdy po obejrzeniu tego filmu powinien więc samodzielnie podjąć decyzję dotyczącą celowości jego zachowania.

...

Zobacz również