Prezydent Francji nie przestaje krytykować naszego kraju. Emmanuel Macron udzielił właśnie wywiadu dla jednej z francuskich gazet, w którym to zawarł ostre słowa pod adresem Polski. Wygląda na to, że to nie koniec sporu Warszawy z Paryżem.

Dotąd wydawałoby się, że gorzej już być nie może. Otóż może i udowodnił to prezydent Macron, który w wywiadzie dla opiniotwórczego Le Point znów zaatakował rząd Beaty Szydło. Jak stwierdził, nie jesteśmy rzecznikami Europy Wschodniej, a rząd Szydło podważa kluczowe zasady europejskie.

Polska nie jest rzecznikiem Europy Wschodniej. (…) Nie można budować Europy, podważając jej kluczowe zasady. Rząd polski podważa solidarność europejską, a nawet państwo prawa – skomentował Macron.

Nie ulega wątpliwości, że taka krytyka tylko zaogni i tak ostre stosunki między Warszawą i Paryżem. Wszystko wskazuje także na to, że spór między władzami Polski i Francji szybko się nie skończy, ponieważ obie strony podsycają ogień konfliktu. Teraz pozostaje tylko czekać na kolejną odpowiedź polskiego rządu.

źródło: natemat.pl

Największe seksskandale w polityce [ZOBACZ!]

...

Zobacz również