Szef MON już nie ukrywa do czego dąży kierując polską armią. Swój plan zdradził podczas uroczystości wręczenia awansów oraz wyróżnień żołnierzom i pracownikom z okazji Święta Wojska Polskiego.

Bez względu na sojusze i międzynarodowe zobowiązania, w ostateczności o bezpieczeństwie narodu decydują jego siły zbrojne – stwierdził Antoni Macierewicz.

Jego zdaniem polskie wojsko musi być w stanie samodzielnie ochronić kraj. Szef MON zapewnia, że jest to dla niego priorytetowa kwestia.

Naszym celem jest zbudowanie armii zdolnej samodzielnie powstrzymać zewnętrzny atak aż do nadejścia pomocy sojuszników. Ale przede wszystkim pamiętamy o zobowiązaniach, jakie nakłada na nas konstytucja RP. Armia ma służyć obronie niepodległości Polski, bronić niepodzielności terytorium, zapewnić bezpieczeństwo i nienaruszalność granic – dodał Macierewicz.

Nie ukrywa również, że jego zdaniem potencjalnym wrogiem Polski przede wszystkim jest Rosja. Twierdzi, że katastrofa smoleńska była jedynie początkiem.

Gruzja, Ukraina, Smoleńsk, los samolotu MH17 pokazują jakie są skutki przyzwolenia na rosyjski imperializm – stwierdził szef MON.

źródło: wiadomosci.wp.pl