To niewiarygodne ale jak się okazuje prawdziwe! Były minister obrony narodowej, Antoni Macierewicz ledwo uszedł z życiem w koszmarnej katastrofie. A żeby tego było mało, uczestniczył w dramatycznej ucieczce przed snajperem.

Jak się okazuje, jeden z najbardziej kontrowersyjnych polityków w Polsce – Antoni Macierewicz – ledwo uszedł z życiem. A wszystko to zasługa czystego przypadku i zbiegu okoliczności.

Macierewicz mógł tragicznie zginąć

Mało kto wie, ale Antoni Macierewicz, miał być jednym z pasażerów prezydenckiego lotu do Smoleńska 10 kwietnia 2010 roku, który – jak wszyscy wiemy – zakończył się tragicznie, bo śmiercią 96 osób, w tym najważniejszych postaci w Polsce.

ZOBACZ TAKŻE – Jackowski nie ma wątpliwości! Macierewicz w końcu zostanie…

Były już minister obrony narodowej, w ostatniej chwili, zamiast lecieć z Lechem Kaczyńskim, wybrał podróż specjalnym pociągiem, którym podróżowali również dziennikarze i część rodzin ofiar katyńskich.

Tragiczna ucieczka przed snajperem

Wiadomość o katastrofie smoleńskiej zastała Macierewicza już na cmentarzu w Katyniu – dokładnie 28 kilometrów od Smoleńska, gdzie tragicznie zginął prezydent Lech Kaczyński wraz z Pierwszą Damą oraz 94 innymi pasażerami koszmarnego w skutkach lotu.

ZOBACZ TAKŻE – Macierewicz się MŚCI na PiS! Zakłada NOWĄ partię

Co jednak najbardziej szokujące, Macierewicz nie pojechał na miejsce katastrofy. Zdecydował się szybko wrócić do Polski, a podczas drogi powrotnej doszło do szokujących wydarzeń.

Jak zdradził mediom dziennikarz, Wiktor Bater, Macierewicz – gdy pociąg jeszcze znajdował się na terenie Rosji – wpadł w prawdziwy amok. Przekonywał współpasażerów, że do okien strzelają snajperzy. Rozkazał pozasłaniać wszystkie okna, a sam przez całą drogę po rosyjskiej stronie granicy, siedział skulony w swoim przedziale.

W ten sposób, jak później przekonywał swoich najbliższych współpracowników, uniknął śmierci z ręki rosyjskich zamachowców, którzy wcześniej – według niego – zamordowali pasażerów prezydenckiego lotu.

ZOBACZ TAKŻE – To KONIEC! Franciszek podał dokładną datę swojej abdykacji

Niejasne okoliczności

Do dzisiaj nie wyjaśniono okoliczności zarówno niezrozumiałej decyzji Macierewicza o nagłym powrocie do Polski zamiast udania się na miejsce katastrofy, jak i tego czy faktycznie strzelano do pociągu, którym jechał do kraju.

Sztuczna mgła, bomba i sabotaż - popularne teorie spiskowe o Smoleńsku [ZDJĘCIA]

12 kultowych dobranocek, które przypomną ci dzieciństwo [ZOBACZ!]

...

Zobacz również

Zobacz również