Ta wypowiedź ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza absolutnie zszokowała świat. Czy szef jednego z najważniejszych resortów ma świadomość jak niebezpieczne są jego słowa i jakie mogą być konsekwencje? Odpowiedź Macierewicza na słowa Władimira Putina o katastrofie smoleńskiej może mieć znacznie groźniejsze skutki niż wszelkie poprzednie. 

Od początku kampanii wyborczej PiS zapowiadał, że za swojej kadencji rozwiąże smoleńską zagadkę. Przez pierwsze 2 lata o katastrofie, w której zginął prezydent Kaczyński i 95 pozostałych pasażerów, nie było jednak na tyle głośno, jakby życzyli sobie tego wyborcy Prawa i Sprawiedliwości. Wszystko wskazuje jednak na to, że rok 2018 będzie dla PiS-u rokiem Smoleńska.

Putin na ostro

Prezydent Putin odniósł się do oskarżeń, jakie kieruje wobec Rosji partia Jarosława Kaczyńskiego, czyli faktycznego przywódcy Polski.

– Razem opłakiwaliśmy ofiary po tragedii. Nie powinniśmy upolityczniać sprawy tylko po to, by zdobyć punkty polityczne. Jesteśmy zmęczeni tymi bredniami. Mamy po prostu dość tych bzdur. Nie było żadnych eksplozji – mówił stanowczo prezydent Putin.

Zobacz także: Dzieje się! Putin właśnie ujawnił przyczynę katastrofy smoleńskiej, szał w PiSie

– Skoro miała być eksplozja na pokładzie, to powiedzcie mi, skąd oni lecieli. Z Moskwy? Nie, z Warszawy! Kto miał podłożyć bombę, rosyjscy agenci? Raczej powinniście przyjrzeć się swoim ludziom. Polsko-rosyjskie stosunki są ważniejsze niż wewnętrzne spory polityczne. Powinniście zadać pytanie jaki jest interes narodu polskiego – dodał.

Riposta Macierewicza szokuje

Z kolei na antenie Polskiego Radia 24 Antoni Macierewicz postanowił w szokujący sposób odpowiedzieć prezydentowi Federacji Rosyjskiej. Było ostro jak nigdy. Minister żąda, by Putin przyjął odpowiedzialność za mord katyński i katastrofę smoleńską.

Zobacz takżeDzieje się! Putin właśnie ujawnił przyczynę katastrofy smoleńskiej, szał w PiSie

W ustach przywódcy kraju, który jest odpowiedzialny za ludobójstwo katyńskie i tragedię smoleńską, takie słowa są naprawdę szokujące. Oczekujemy jako Polacy szacunku i odpowiedzialności, a nie takich szokujących słów – odpowiedział Macierewicz.

– Warto by pan prezydent Putin, który przecież w tamtym czasie, jako premier, był przewodniczącym komisji badającej tragedię smoleńską spojrzał wreszcie prawdziwe oczy. Dwie eksplozje, które ostatecznie zniszczyły Tu-154 zostały w sposób bezsporny zidentyfikowane przez oficjalną ekspertyzę – zamówioną i uznaną przez państwową komisję, której przewodził minister spraw wewnętrznych – Jerzy Miller. Prezydent Putin powinien mieć odwagę, by przyjąć odpowiedzialność, za to, co się stało, a nie próbować obrażać kraj, którego przywódcy polegli na ziemi smoleńskiej koło Katynia – mówił Macierewicz.

– Najwyższy czas, żeby władze rosyjskie spojrzały prawdzie w oczy, oddały bezprawnie przetrzymywany wrak, bezprawnie przetrzymywane czarne skrzynki i wszystkie przyrządy nawigacyjne. Przetrzymując te fundamentalne dowody, próbują uniknąć odpowiedzialności i utrudnić badanie tej tragedii – kontynuował.

– Zamiast drwić i oskarżać Polskę, apeluję, by prezydent Putin podszedł do tej sprawy odpowiedzialnie i pozwolił na ujawnienie prawdy o tragedii smoleńskiej – dodał.

Sztuczna mgła, bomba i sabotaż - popularne teorie spiskowe o Smoleńsku [ZDJĘCIA]


9 przerażających katastrof z udziałem ważnych polityków

...

Zobacz również