Macierewicz wbija szpilę opozycji. Długo mu tego nie zapomną

Macierewicz wbija szpilę opozycji. Długo mu tego nie zapomną Źródło: Fot. Youtube/Telewizja Republika

Antoni Macierewicz potężnie uderzył w krajową opozycję. Słowa, które wypowiedział w programie "Pilnujmy Polski", politycy przeciwnego obozu zapamiętają na długo.

Informacja o rozpoczęciu produkcji programu byłego ministra obrony narodowej przez Telewizję Republika zelektryzowała publiczność już jakiś czas temu. Wszyscy spodziewali się bowiem, iż Macierewicz nie będzie przebierał w nim w słowach i oczywiście się nie pomylili.

Macierewicz bez litości

W najnowszym odcinku "Pilnujmy Polski" przewodniczący Podkomisji ds. Ponownego Zbadania Wypadku Lotniczego pod Smoleńskiem zaskoczył ostrą wypowiedzią na temat opozycji oraz ogólnie pojętych "wrogów Polski". Tym samym brutalnie wbił szpilę przeciwnikom politycznym, chociaż tak stanowczych słów nie spodziewali się zapewne nawet jego zwolennicy. - Naród i państwo jest respektowane, tylko wtedy, kiedy samo jest zdolne do podjęcia wysiłku zbrojnego. (...) Im głośniej wrogowie Polski krzyczą, że trzeba po mnie posprzątać, tym bardziej jestem dumny ze swoich osiągnięć. Te działania modernizacyjne stały na bardzo wysokim poziomie. Im większy atak, tym większa chluba - powiedział Macierewicz. ZOBACZ TAKŻE: Nalot policji na dom Frasyniuka! Wynieśli go w kajdankach - Nie ma wątpliwości, że są wielkie siły, które dążą do odwrócenia sytuacji ws. ochrony wschodniej flanki NATO. Trzeba sobie zdawać sprawę, że nie ma takich kwestii wewnętrznych i zewnętrznych, których nie można by rozwiązać, jeśli będziemy bezpieczni militarnie. Stąd taki wysiłek poświęciłem temu przez ubiegłe dwa lata. Stad taki nacisk generalicji amerykańskiej, na jak najszybsze rozlokowanie w Polsce sił USA. [...] Bezpieczeństwo militarne jest gwarantem powodzenia wszelkich reform w Polsce - dodał także polityk.

Nie koniec kontrowersji

Co ciekawe, otrzymał także pytanie o kulisy wyjaśniania przyczyn katastrofy smoleńskiej oraz rozliczenie z działań komisję Millera. Tym razem także nie powstrzymał się od ostrego komentarza. ZOBACZ TAKŻE: Koreańczycy popłakali się ze śmiechu. Wszystko przez Dudę - 3 miesiące temu zostały przekazane prokuraturze informacje o przestępstwie popełnionym przez komisję Millera - poinformował oficjalnie były szef MON. ZOBACZ TAKŻE: Czołowy polityk PiS: Ministrowie zarabiają ZA MAŁO Następny artykuł