Szef MON zdecydowanie należy do grona najmniej lubianych polityków obecnej ekipy rządzącej. Opozycja zdążyła go znienawidzić za kontrowersyjne pomysły czy za historię z Bartłomiejem Misiewiczem. Przeciwnicy PiS już niejednokrotnie dawali mu się we znaki. To, co mają zamiar zrobić w sobotę, potężnie rozjuszyło ministra.

Organizacje pozarządowe, które przeciwne są rządom PiS, zjednoczyły się, by razem uderzyć w postać Antoniego Macierewicza. Liga Młodzieży Wolnościowej, Radykalna Akcja Solidarna i Strefa WolnoSłowa postanowiły wspólnie zorganizować w sobotę publiczne czytanie książki Tomasza Piątka „Macierewicz i jego tajemnice”.

W akcji, która odbędzie się w sobotę 16 września w Warszawie, udział mają wziąć „znane i lubiane postaci życia publicznego”. Mowa m.in. o aktorkach Teatru Powszechnego Julii Wyszyńskiej, Ewie Skibińskiej, organizatorce Strajku Kobiet, Klementynie Suchanow czy związanym z Krytyką Polityczną Janie Kapeli.

– Radykalna Akcja Solidarna, Strefa WolnoSłowa i Liga Młodzieży Wolnościowej zapraszają na spontaniczne, publiczne czytanie obywatelskie książki Tomasza Piątka „Macierewicz i jego tajemnice”. W czytaniu wezmą udział znane i lubiane postaci życia publicznego z mediów, z kultury, sztuki i organizacji pozarządowych i ruchów obywatelskich – czytamy na stronie wydarzenia.

Już wiadomo, że akcja potężnie rozjuszyła ministra obrony. Bardzo prawdopodobne, że Macierewicz postara się o to, by zablokować wydarzenie. Sam Tomasz Piątek, autor książki o szefie MON, także ma już problemy. Grożą mu zarzuty za zniewagę i stosowanie groźby bezprawnej wobec Ministra Obrony Narodowej, za co może pójść do więzienia na 3 lata.

źródło: facebook.com

źródło: facebook.com

15 największych sekretów ujawnionych przez WikiLeaks

...

Zobacz również