Obecny rząd wielokrotnie był krytykowany przez dziennikarzy TVN. Nie omija to także ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza. Ostatnia konferencja prasowa szefa MON znów poskutkowała spięciem na linii Macierewicz – dziennikarz TVN.

Konferencja prasowa przedstawicieli resortu obrony związana była z planowaną budową Muzeum Bitwy Warszawskiej. Plany są bardzo poważne. Wiceszef MON Michał Dworczyk przekonuje, że prace ruszą już na wiosnę przyszłego roku.

Muzeum ma stanąć w Ossowie, gdzie miała miejsce jedna z bitew Wojny Polsko-Bolszewickiej. Na terenie Muzeum, które ma być filią Muzeum Wojska Polskiego, ma też się znaleźć pomnik pola bitwy. Ten bramowany będzie dwiema lancami.

W trakcie konferencji prasowej dziennikarz TVN usilnie próbował dopytać o te lance. Nie wiadomo, jaka była dokładna treść pytania, ponieważ kobieta, prowadząca konferencję, nie pozwoliła zadać go do końca. Minister Antoni Macierewicz nie omieszkał jednak wykorzystać okazji, żeby dopiec dziennikarzowi.

– Dwie lance, które obramują ten wielki pomnik Bitwy Warszawskiej, będą wspaniałym wyrazem wielkości narodu polskiego, który – liczę na to – TVN będzie kontemplował całą dobę, cały czas, rano i wieczorem – stwierdził szef resortu, czym wywołał uśmiech na twarzy stojącego obok wiceministra Dworczyka.

Dziennikarz TVN w odpowiedzi obiecał, że tak właśnie będzie.

...

Zobacz również