Jak zapewnia Antoni Macierewicz, ma niesamowity pomysł na polskie siły zbrojne. Zdaniem szefa MON, po wprowadzeniu jego planów wkrótce Polska stanie się potęgą militarną. Jak podkreślił minister, powodzenie jego reformy sprawi, że nikt nie będzie w stanie nam się oprzeć.

Macierewicz ujawnił swoje wielkie plany na uczynienie z Polski bastionu nie do zdobycia. Nas kraj miałby stać się potężną warownią, a to wszystko przez zwiększenie wydatków na wojsko. Od tego roku władze chcą bowiem wydawać 2% PKB na zbrojenie, ale jak mówi szef MON, trzeba jeszcze zablokować wszelkie naciski i dążenia lobbystów.

Nawet nagromadzenie gigantycznych sum pieniędzy, bez właściwej ich alokacji, byłoby tylko marnotrawstwem i żerowiskiem dla różnorodnych grup przestępczych, które ciągle istnieją w środowiskach gospodarczych i społecznych. (…) Nie możemy podlegać różnym lobby i układom, które przekształcają zbrojenia w swoisty koncert życzeń – mówił Macierewicz.

Jeżeli plan szefa MON się uda, a podejrzane podmioty zostaną zablokowane i nie zdołają uszczknąć nic dla siebie z pieniędzy Polski na zbrojenia, wtedy moc naszej armii zostanie potężnie zwiększona. Zdaniem Macierewicza, należy zainwestować w siłę ognia i systemy antydostępowe. Jak zapowiada szef MON, po takich zmianach za 10-12 lat Polska będzie nie do podbicia.

– Chodzi przede wszystkim o siłę ognia, o zdolność do rażenia przeciwnika i o systemy antydostępowe, które nie pozwolą drugiej stronie zdominować pola walki. Jeżeli to realizujemy, zbudujemy obronę terytorialną a polska armia, zwłaszcza siły operacyjne, na które będzie szło 90 procent tych wydatków, zostaną zbudowane zgodnie z założeniami, to za 10 – 12 lat będziemy w stanie powstrzymać każdego agresora – oświadczył Macierewicz.

...

Zobacz również