Narastają kontrowersje wokół działalności agenturalnej i młodości Antoniego Macierewicza. Po książce Tomasza Piątka, opisującej powiązania ministra z rosyjskim wywiadem, na jaw wypłynęły kolejne informacje. Jeśli się potwierdzą, wizerunek wiceszefa Prawa i Sprawiedliwości jeszcze bardziej się pogorszy.

Antoni Macierewicz w 1968 roku studiował historię na Uniwersytecie Warszawskim. Był w radzie wydziałowej Zrzeszenia Studentów Polskich zaangażowanym w działalność opozycyjną. Został jednym z założycieli Ligii Niepodległościowej oraz brał czynny udział w wydarzeniach marcowych.

Macierewicza aresztowano pod koniec miesiąca. Jak wynika z dokumentów sporządzonych podczas jego przesłuchań, złożył obfite zeznania, które według historyka Andrzeja Friszke wystarczyłyby na akt oskarżenia dla osoby, która obciążył najbardziej – Wojciecha Onyszkiewicza. Pytano go głównie o prowadzoną aktywność. W areszcie na ul. Rakowieckiej na warszawskim Mokotowie spędził sporo czasu, bo zwolniony został dopiero na początku czerwca.

Oprócz tego, co powiedział po marcowym aresztowaniu, zainteresowanych ciekawi jeszcze jedna sprawa. Mianowicie Antoni Macierewicz wykreślony został z listy poszukiwanych przez wysokiego stopnia oficera wywiadu. Dla Friszke dokument tego typu jest czymś niespotykanym.

To trzeba zobaczyć! Najlepsze memy z Kaczyńskim w "patriotycznym płaszczu"

źródło: natemat.pl

...

Zobacz również