Coraz wyraźniejsze i głośniejsze stają się doniesienia dotyczące zemsty Antoniego Macierewicza na przywództwie Prawa i Sprawiedliwości. Polityk, który jeszcze do niedawna był tytułowany szefem MON, obecnie znajduje się w odstawce. Macierewicz ma szykować się na założenie nowej partii.

Dlaczego Antoni Macierewicz miałby postąpić w ten sposób? Były minister obrony ma mieć za złe, że utrącono go z jego ukochanego stanowiska. Nie da się oprzeć myśli, że Macierewicz czuł się na swoim stanowisku jak ryba w wodzie. Tak zresztą faktycznie miało być.

Dlatego też były szef resortu obrony ma dybać na szefostwo PiS. Zdradził go bowiem sam Jarosław Kaczyński, dla którego Macierewicz zrobiłby bardzo wiele. Tymczasem prezes PiS wolał dyskutować o przetasowaniach w rządzie z Mateuszem Morawieckim i Andrzejem Dudą.

ZOBACZ TAKŻE: OFICJALNIE! Jest nowe stanowisko dla Macierewicza

Wściekły zakłada nową partię

Macierewicz przymierza się do założenia nowej formacji, która miałaby zaszkodzić PiS i stać się jego narzędziem zemsty wobec obecnych władz. Zdegradowany ze stopnia ministra do posła, któremu rzucono ochłap w postaci szefowania sejmowej podkomisji, kipi od wściekłości.

Niebezpieczeństwo w Macierewiczu, a jeszcze większe w jego elektoracie dostrzega Jarosław Gowin. Minister nauki i szkolnictwa wyższego zauważył, że około 1/4 wyborców samego PiS to ludzie bardzo oddani Macierewiczowi.

– Z jednej strony to są ludzie, którzy rzeczywiście ufają Antoniemu Macierewiczowi, ale z drugiej strony to najbardziej ideowa, żarliwa, wierna PiS-owi część wyborców – mówi Gowin.

Swoje poparcie dla Macierewicza udowodnili w poniedziałek, kiedy to po dymisjach wyszli na ulice, by protestować przeciwko odwołaniu szefa MON. Pojawili się także na ostatniej miesięcznicy smoleńskiej, gdzie z transparentami krzyczeli nienawistnie do władz PiS. Oznacza to, że Macierewicz ma ogromną bazę społeczną, którą może zwrócić przeciwko PiS w akcie zemsty. Jeśli utworzy swoją własną formację, może pozbawić PiS bezwzględnej większości w Sejmie. To staje się tym łatwiejsze, że były szef MON ma specjalne względy u ojca Rydzyka, od którego ostatnio stroni Jarosław Kaczyński.

ZOBACZ TAKŻE: Wyciekł prawdziwy powód dymisji Macierewicza! Nigdy nie zgadniecie

źródło: wp.pl

Na jaki temat Macierewicz napisał magisterkę? Zaskakujące! Tego nie wiedziałeś o byłym szefie MON


Plan Petru: Internauci już wiedzą, na czym będzie polegać! [MEMY]

...

Zobacz również