W sprawie rzekomych kontaktów szefa MON z rosyjską agenturą wojskową otworzył się nowy etap. Do gry weszła prokuratura, która wezwała ministra na przesłuchanie. 

Antoni Macierewicz znalazł się w prokuraturze właściwie na własne życzenie. To on złożył do prokuratury zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa w związku z głośną książką Tomasza Piątka, „Macierewicz i jego tajemnice”. Przesłuchanie odbyło się w środowe przedpołudnie w warszawskiej Prokuraturze Okręgowej.

– O godzinie 10 takie przesłuchanie miało miejsce, jako świadka w charakterze zawiadamiającego – powiedział Łukasz Łapczyński Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Nie wiadomo na razie czy prokuratorzy zdecydują się w ogóle wszcząć śledztwo. Teraz prowadzą czynności sprawdzające. Nie zdradzono też, kiedy podjęta zostanie decyzja o ewentualnym rozpoczęciu dochodzenia ani jakie czynności mogą zostać podjęte.

Publikacja autorstwa Tomasza Piątka błyskawicznie stała się bestsellerem. Po tym, jak dosłownie zniknęła z półek, potrzebny był jej dodruk. Zdaniem dziennikarza wszytko w niej zawarte jest prawdą, a zawiadomienie do prokuratury jest bezcelowe.

Wszystko jest udokumentowane i wielokrotnie sprawdzone – mówił Piątek w rozmowie z WP

źródło: wp.pl

...

Zobacz również

11 teorii spiskowych, które naprawdę dają do myślenia