Kolejna odsłona wojny na linii Macierewicz-Duda. Jak informuje portal wp.pl prawdopodobna jest rezygnacja Szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego.

Powodem rezygnacji ma być konflikt generała Leszka Surawskiego z ministrem Obrony Narodowej Antonim Macierewiczem.

Szybko okazało się, że Surawski to oficer, którym nie da się po prostu ręcznie sterować – powiedział portalowi Onet anonimowy współpracownik prezydenta Andrzeja Dudy.

ZOBACZ TAKŻE: Sensacja! To KONIEC Macierewicza!

Wojsko dementuje

Informacjom WP stara się zaprzeczyć jednak podległy ministrowi Macierewiczowi rzecznik prasowy sztabu generalnego, płk Tomasz Szulejko. To jednak nikogo nie przekonuje.

Gen. Leszek Surawski urodził się w 1962 roku w Gołdapi. Ukończył Wyższą Szkołe Oficerską Wojsk Zmechanizowanych im. Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu. W czasie operacji stabilizacji Iraku pełnił funkcję szefa sztabu Międzynarodowej Dywizji Centrum-Południe. 31 stycznia 2017 został mianowany na stanowisko szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Andrzeja Dudy z dnia 5 maja 2017 r., generał broni Leszek Surawski został wskazany jako osoba przewidziana do mianowania na stanowisko Naczelnego Dowódcy Sił Zbrojnych na wypadek wojny.

ZOBACZ TAKŻE: MON zbiera dane o… Ślązakach.

Fala odejść

Byłaby to już kolejna dymisja z powodu Antoniego Macierewicza. Od chwili przejęcia przez niego MON na emeryturę odeszło aż 26 generałów i 254 pułkowników. Poprzedni Szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego generał Mieczysław Gocuł również zrezygnował w atmosferze skandalu.

9 największych kompromitacji rządu PiS

Aleksander Kwaśniewski skończył 63 lata - oto najlepsze MEMY z jego udziałem!

...

Zobacz również

Zobacz również