Macierewicz powraca! Nie uwierzycie, jaką dostanie posadę

Macierewicz powraca! Nie uwierzycie, jaką dostanie posadę

Antoni Macierewicz planuje powrót do sprawowania ważnych funkcji w życiu publicznym. Szef podkomisji smoleńskiej i były szef Ministerstwa Obrony Narodowej, który ma w swoim zwyczaju szokowanie opinii publicznej, chciałby stanąć na czele najistotniejszego organu kontrolnego w Polsce. Oznaczałoby to upolitycznienie kolejnej instytucji.

Antoni Macierewicz został w tym roku odwołany z funkcji Ministra Obrony Narodowej przez premiera Mateusza Morawieckiego. Nie oznaczało to jednak zakończenia udziału w życiu politycznym, a wprowadzenie małej przerwy, którą był szef MON-u planuje zakończyć z przytupem.

Antoni Macierewicz szefem NIK-u?

Nie wykluczone, że Antoni Macierewicz zostanie nowym szefem Najwyższej Izby Kontroli. Przypomnijmy, że jest to organ, który stoi na straży publicznych pieniędzy i z założenie jest on niezależny od władzy. Kadencja obecnego szefa Najwyższej Izby Kontroli upływa w sierpniu 2019 roku. Jak donoszą anonimowe źródła, Antoni Macierewicz jest bardzo zainteresowany objęciem stanowiska nowego prezesa. Wielu komentatorów wskazuje, że Macierewiczowi zupełnie brakuje prawniczego wykształcenia, niezbędnego przy sprawowaniu takiej funkcji. - Przede wszystkim Macierewicz nie ma prawniczego wykształcenia, ma za to duże wpływy polityczne - powiedział Onetowi jeden z informatorów.

Wola Macierewicza, czy polecenie Kaczyńskiego?

Polityczni oponenci Antoniego Macierewicza nie ukrywają, że jego kandydatura może wynikać nie tylko z osobistej ambicji, ale też z kolejnego skrupulatnie zaplanowanego planu prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego. - Nie wykluczam, że Jarosław Kaczyński może dać Macierewiczowi tego typu synekurę. Ale to ostatnia osoba, która powinna taką funkcję pełnić - komentuje Tomasz Siemoniak z PO, były szef Ministerstwa Obrony Narodowej za rządów Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego. Posłowie PiS unikają natomiast jak ognia komentowania kandydatury Macierewicza na prezesa NIK-u. - Nie namówią mnie państwo na spekulacje - skwitował Onetowi senator Jan Maria Jackowski. - To są decyzje kierownictwa - taką odpowiedź dał portalowi poseł Łukasz Schreiber.

Ciągłe kontrowersje w NIK-u?

Kandydatura Macierewicza wydaje się jeszcze bardziej zaogniać sytuację wkoło Najwyższej Izby Kontroli. W Warszawskim sądzie dopiero co wystartował proces dotyczący możliwego ustawiania konkursów w NIK-u przez Krzysztofa Kwiatkowskiego. Nic dziwnego, że już na rok przed upływem jego kadencji toczą się bardzo zaawansowane spekulacje odnośnie jego następcy. Nieoficjalnie mówi się o tym, że podobną propozycję do Macierewicza dostał również niedawno Mariusz Błaszczak, ale ten postanowił ją odrzucić.
ZOBACZ TAKŻE
  1. PiS właśnie przejął stolicę?! Polityczny przewrót
  2. Mogliście stracić 500 plus! Szybko to sprawdźcie
  3. Andrzej Duda wygłosił prowokacyjne przemówienie! Lech Wałęsa pokazał, co o nim myśli
Następny artykuł