Nauczanie Francuzów jedzenia widelcem, serdeczne stosunki z San Escobar, a teraz problem z polską historią. Politycy z partii rządzącej zaliczają kolejne wpadki, które to mniej, to bardziej uderzają w ich wizerunek. Tym razem zaskoczył wyborców Antoni Macierewicz. Minister Obrony Narodowej poplątał powstania.

Tego się zgromadzeni na uroczystości upamiętniającej powstanie styczniowe nie spodziewali. Ekspert od spraw wojskowości w rządzie PiS, Antoni Macierewicz zaskoczył wszystkich swoją wpadką dotyczącą datowania powstań. Szef MON najwyraźniej zapomniał na jakiej jest uroczystości, bo mówił o… powstaniu warszawskim.

Macierewicz wpadkę zaliczył w momencie, kiedy zaczął mówić o tym, jak wielkie wrażenie na Piłsudskim i Dmowskim wywołało powstanie warszawskie. Dla jednego i drugiego to zryw przeciw hitlerowskim Niemcom miał być motorem napędowym do odbudowy niepodległej Polski.

 – To Józef Piłsudski, dla którego powstanie warszawskie było symbolem i źródłem odbudowy Wojska Polskiego. To Roman Dmowski, dla którego dziedzictwo powstania warszawskiego było symbolem konieczności odbudowy siły patriotyzmu Narodu Polskiegomówił minister.

pt

...

Zobacz również