Macierewicz pomylił powstanie styczniowe z… warszawskim (VIDEO)

Macierewicz pomylił powstanie styczniowe z… warszawskim (VIDEO) Źródło: źródło: twitter.com/RepublikaTV, wikimedia.org/Jerzy Tomaszewski

Nauczanie Francuzów jedzenia widelcem, serdeczne stosunki z San Escobar, a teraz problem z polską historią. Politycy z partii rządzącej zaliczają kolejne wpadki, które to mniej, to bardziej uderzają w ich wizerunek. Tym razem zaskoczył wyborców Antoni Macierewicz. Minister Obrony Narodowej poplątał powstania.

Tego się zgromadzeni na uroczystości upamiętniającej powstanie styczniowe nie spodziewali. Ekspert od spraw wojskowości w rządzie PiS, Antoni Macierewicz zaskoczył wszystkich swoją wpadką dotyczącą datowania powstań. Szef MON najwyraźniej zapomniał na jakiej jest uroczystości, bo mówił o... powstaniu warszawskim.

Macierewicz wpadkę zaliczył w momencie, kiedy zaczął mówić o tym, jak wielkie wrażenie na Piłsudskim i Dmowskim wywołało powstanie warszawskie. Dla jednego i drugiego to zryw przeciw hitlerowskim Niemcom miał być motorem napędowym do odbudowy niepodległej Polski.

 - To Józef Piłsudski, dla którego powstanie warszawskie było symbolem i źródłem odbudowy Wojska Polskiego. To Roman Dmowski, dla którego dziedzictwo powstania warszawskiego było symbolem konieczności odbudowy siły patriotyzmu Narodu Polskiego - mówił minister.

pt
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News