Minister Obrony Narodowej, Antoni Macierewicz został nazwany świrem przez jednego ze swoich poprzedników, Radosława Sikorskiego, który odnosił się do wypowiedzi ministra podczas audytu. Na odpowiedź obozu władzy nie było trzeba długo czekać.

Jak informowaliśmy wcześniej, Sikorski (który był ministrem obrony narodowej w rządzie PiS w latach 2005-2007, a w latach 2007-2014 szefem dyplomacji w rządzie PO), w ostry sposób odniósł się do wypowiedzi ministra Macierewicza podczas audytu rządów PO-PSL. Macierewicz zarzucił swojemu poprzednikowi (gdy piastował już stanowisko MSZ w rządzie PO) stwierdzenie, że „Rosja rychło będzie członkiem NATO”.

 –  Panie Ministrze Obrony Narodowej, Antek, świrze, wskaż cytat kiedy rzekomo mówiłem, że Rosja wkrótce będzie członkiem NATO – napisał Sikorski w odpowiedzi na zarzuty Macierewicza.

ZOBACZ TAKŻE – Sikorski wywołuje burzę atakiem na Macierewicza: Antek, świrze

Długo na odpowiedź ministra obrony narodowej nie trzeba było czekać. Antoni Macierewicz odniósł się do słów Sikorskiego podczas porannej rozmowy w Polskim Radiu.

 – Czy mam też wskazać, kiedy i gdzie robił Amerykanom – przepraszam, już nie pamiętam – łaskę, zdaje się? – powiedział Macierewicz – Naprawdę bezczelność pana Sikorskiego przekracza wszelkie granice. Cała jego polityka była nakierowana na dążenie do wykazania, że Rosja jest najlepszym partnerem, trzeba się otworzyć na Rosję, trzeba przemilczeć wszystko, nawet dramat smoleński, byleby tylko Rosja była usatysfakcjonowana. I mówił także, że jest wielka szansa, że Rosja wstąpi do NATO, że trzeba być na to przygotowanym – stwierdził Macierewicz.

Jak dodał minister obrony narodowej, jego zdaniem, Radosław Sikorski jest jednym z największych szkodników w Polsce. Zapowiedział również, że znajdzie odpowiedni cytat i zaprezentuje go publicznie.

Słowa byłego ministra dyplomacji i obrony narodowej skomentował również prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński.

Język, którego używa Pan Sikorski, pokazuje jego poziom. To poziom uczniaka, a nie kogoś, kto powinien pełnić wysokie funkcje państwowe – powiedział Kaczyński.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


bh, źródło: polskie radio/wp

...

Zobacz również