W minionym tygodniu wiele mówiono o podziale środowiska PiS ze względu na konflikt między Jarosławem Kaczyńskim a Antonim Macierewiczem. Wszystko wskazuje na to, że to prezes partii rządzącej wyjdzie zwycięsko z tego starcia.

Sprawę postanowił skomentować europoseł związany do niedawna z partią Jarosława Kaczyńskiego – Michał Ujazdowski. Zauważa on, że definitywne zakończenie kariery politycznej Bartłomieja Misiewicza zarządzone przez prezesa PiS to pierwszy krok ku ograniczeniu roli Antoniego Macierewicza w strukturach partii.

Na pewno życie polityczne PiS jest pewne napięć. Pozycja ministra Macierewicza była wyróżniona, silniejsza od wielu innych ministrów, ale myślę, że prezes Kaczyński tę sprawę przecina. Minister Macierewicz nie będzie miał już tej pozycji i tego zakresu kompetencji, które miał do tej pory – powiedział Ujazdowski na antenie TVN24.

Jego zdaniem Kaczyński ma dość ekscentrycznych zachowań obecnego szefa MON. Teraz ma stopniowo odsuwać go od władzy by na końcu pozbawić obecnego stanowiska. Według Ujazdowskiego dymisja Antoniego Macierewicza jest jedynie kwestią czasu.

To bardzo prawdopodobne – mówi o potencjalnej dymisji szefa MON Michał Ujazdowski.