Konflikt między Prawem i Sprawiedliwością oraz politykami opozycji zdaje się trwać w najlepsze na wszystkich płaszczyznach. Nie wytrzymał go już jednak minister Antoni Macierewicz, który w bardzo krótki, ale stanowczy sposób, odpowiedział na oskarżenia działaczy PO pod jego adresem.

Zarzuty wobec działań rządu związanych z pomocą ofiarom nawałnic, przez które tysiące Polaków straciły cały dobytek oraz dach nad głową, bardzo szybko wypłynęły do mediów z ust działaczy opozycji. Najwyraźniej zdenerwowały one ministra Antoniego Macierewicza, który postanowił ostro, bezpośrednio odpowiedzieć.

Politycy opozycji wielokrotnie zarzucali już zarówno wojewodom, jak i członkom rządu Beaty Szydło, że podjęli działania mające na celu pomoc ofiarom nawałnic w zły sposób. Miały być one przede wszystkim nieskuteczne, ale także spóźnione. Z taką opinią nie zgodził się zdecydowanie Antoni Macierewicz.

– Ja nie mam zamiaru w tej sprawie słuchać opozycji ani głosów ludzi, którzy nie byli na miejscu, nie widzieli i nie rozumieją skali tragedii i skali niezbędnej pomocy. Żołnierze, którzy tam są na miejscu i stoją po pas albo po szyję w wodzie i wyciągają te straszliwe zniszczenia, ratują ludzi, wiedzą o tym lepiej – powiedział bezpośrednio minister Macierewicz przedstawicielom polskich mediów.

W ten właśnie sposób uciął ze swej strony dyskusję na temat skuteczności rządowej pomocy ofiarom tragicznych nawałnic oraz zasadności udziału wojska w akcjach ratunkowych.

...

Zobacz również