A więc wreszcie dzieje się to, o czym wszyscy mówili od dawna! Antoni Macierewicz podnosi bunt przeciwko Jarosławowi Kaczyńskiemu. Były szef resortu obrony nie da za wygraną. Zawiązał specjalny sojusz i szykuje się na odwet za usunięcie ze stanowiska.

Antoni Macierewicz przez ponad dwa lata pełnił funkcję Ministra Obrony Narodowej. Po rekonstrukcji rządu jego miejsce zajął dotychczasowy minister spraw wewnętrznych Mariusz Błaszczak. Dotąd Macierewicz nie może tego wybaczyć Jarosławowi Kaczyńskiemu, Mateuszowi Morawieckiemu i Andrzejowi Dudzie.

ZOBACZ TAKŻE: Rodzina Macierewicza przerywa milczenie! Wstrząsające wyznanie

Nagle pojawiła się zaskakująca informacja. Dla Antoniego Macierewicza przygotowano nowe stanowisko. Były szef MON ma być wysłany na odlegą placówkę dyplomatyczną. Według ustaleń mediów, miałby zostać ambasadorem na Węgrzech. W tym państwie od 2016 roku misję dyplomatyczną realizuje Jerzy Snopek.

Macierewicz ogłosił bunt. Nie da za wygraną

Jak jednak informuje Ryszard Czarnecki, europarlamentarzysta PiS i wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego, ta kandydatura może wcale nie zostać zrealizowana. Antoni Macierewicz zwyczajnie nie chce zostać wysłany za granicę. Wie, że to wiązałoby się z wycofaniem go z wielkiej polityki.

ZOBACZ TAKŻE: Czystka w rządzie PiS! Ludzie Macierewicza masowo wyrzucani

Według człowieka powiązanego ze środowiskiem PiS, Macierewicz zjednoczył siły z byłą premier Beatą Szydło, która również jest rozżalona po utracie stanowiska u szczytu swojej popularności. Razem mają zamiar rozsadzić partię od środka i przejąć w niej władzę.

– Beata jest wkurzona, bo ma poczucie, że media o wiele lepiej traktują Morawieckiego, niż ją, kiedy była premierem, więc postanowiła podkreślić swoje znaczenie. Uważa, że po tylu latach lojalnej pracy została upokorzona i postanowiła wziąć odwet – powiedział w rozmowie z dziennikarzami jeden z posłów PiS.

Beata Szydło odpaliła bombę i wbrew zgodzie Morawieckiego ogłosiła, że w przyszłym roku program 500+ zostanie rozszerzony, a świadczenie to będzie przysługiwało również na pierwsze dziecko.

 Problem w tym, że na taki ruch absolutnie nie ma pieniędzy, o czym Szydło musiała wiedzieć. Mateusz Morawiecki znalazł się pomiędzy młotem, a kowadłem i musiał interweniować u samego Jarosława Kaczyńskiego.

Bunt już ruszył, ale to nie koniec. Następny cios ma wyprowadzić Anotni Macierewicz. Nieoficjalnie mówi się, że już wkrótce ujawni on szokującą informację ws. katastrofy smoleńskiej, która może obciążyć najważniejszych polityków Prawa i Sprawiedliwości.

Najbardziej bulwersujące fakty o Antonim Macierewiczu


Na jaki temat Macierewicz napisał magisterkę? Zaskakujące! Tego nie wiedziałeś o byłym szefie MON

...

Zobacz również