Macierewicz mści się na TVP i PiS! Nie wybaczą mu

Macierewicz mści się na TVP i PiS! Nie wybaczą mu

Były szef MON po stracie ministerialnej posady, zszedł na drugi tor krajowej polityki. Antoni Macierewicz zajmuje się obecnie obowiązkami poselskimi i kierowaniem podkomisją smoleńską. Polityk, którego podejrzewa się o konflikt z własną partią, właśnie niespodziewanie uderzył w PiS i kontrolowaną przez nich Telewizję Polską.

Okres, w którym Macierewicz sprawował władzę w Ministerstwie Obrony Narodowej, jest jednym z najciekawszych w historii resortu i Polski. Obserwowaliśmy wówczas spektakularne wpadki, dziwaczne zmiany personalne, czy szczyt i koniec kariery Bartłomieja Misiewicza. Najważniejszą jednak sprawą, która zaważyła na odsunięciu szefa podkomisji smoleńskiej od obowiązków ministra, był konflikt z prezydentem RP, który poskutkował brakiem nominacji generalskich i admiralskich oraz paraliżem w kontaktach między najistotniejszymi dla obronności MON i BBN. Skompromitowany Macierewicz, który dziś musi mierzyć się z zarzutami o działalność agenturalną na rzecz Rosji, autorytarne kierowanie powierzonym mu ministerstwem czy przedkładanie ideologii ponad obronność, co spowodowało odpływ doświadczonych wojskowych z armii, bez wątpienia czuje żal wobec PiS. Były minister dał tego dowód podczas ostatniego spotkania z Klubami "Gazety Polskiej".

Antoni Macierewicz uderza w PiS i TVP

Wczoraj w Spale w województwie łódzkim rozpoczął się XIII zjazd Klubów "Gazety Polskiej". W miejscowym Ośrodku Przygotowań Olimpijskich zebrali się klubowicze krajowi i zagraniczni, a całą imprezę zasilili także politycy Zjednoczonej Prawicy. Wśród nich niespodziewanie pojawił się Antoni Macierewicz, który wykorzystał chwilę, by zainteresować zebranych pracą podkomisji smoleńskiej. Poseł uderzył przy tym w PiS i kontrolowaną przez niego TVP, której ostatnie działania skwitował słowem "wstyd". Macierewiczowi chodziło o fakt, że w ósmą rocznicę katastrofy smoleńskiej, konferencja prasowa podkomisji transmitowana była nawet przez TVN24, natomiast TVP przemilczała ten temat, a jej kamery nie znalazły się nawet w pobliżu budynku, gdzie omawiano wyniki śledztwa. - Dziś mogę to powiedzieć, biorąc na siebie całą odpowiedzialność: Polska reprezentacja, lecąca do Smoleńska, tragicznie zmarła w wyniku eksplozji! [...] Wstyd, żeby na całym świecie była informacja o tym przełomowym odkryciu, a w Polsce o tym milczano! Kieruję to do konkretnego pana, któremu życzę, aby zmienił swe postępowanie! - powiedział Macierewicz. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.
ZOBACZ TAKŻE:
  1. Ośmiorniczki i nagrody to przy tym nic. Wyciekły POWALAJĄCE wydatki polityków
  2. Ogromna akcja CBA! Morawiecki jest przerażony
  3. „Kaczyński zniknął!” Poszukują go zagraniczni dziennikarze
źródło: natemat.pl Następny artykuł