Były szef MON po stracie ministerialnej posady, zszedł na drugi tor krajowej polityki. Antoni Macierewicz zajmuje się obecnie obowiązkami poselskimi i kierowaniem podkomisją smoleńską. Polityk, którego podejrzewa się o konflikt z własną partią, właśnie niespodziewanie uderzył w PiS i kontrolowaną przez nich Telewizję Polską.

Okres, w którym Macierewicz sprawował władzę w Ministerstwie Obrony Narodowej, jest jednym z najciekawszych w historii resortu i Polski. Obserwowaliśmy wówczas spektakularne wpadki, dziwaczne zmiany personalne, czy szczyt i koniec kariery Bartłomieja Misiewicza.

Najważniejszą jednak sprawą, która zaważyła na odsunięciu szefa podkomisji smoleńskiej od obowiązków ministra, był konflikt z prezydentem RP, który poskutkował brakiem nominacji generalskich i admiralskich oraz paraliżem w kontaktach między najistotniejszymi dla obronności MON i BBN.

Skompromitowany Macierewicz, który dziś musi mierzyć się z zarzutami o działalność agenturalną na rzecz Rosji, autorytarne kierowanie powierzonym mu ministerstwem czy przedkładanie ideologii ponad obronność, co spowodowało odpływ doświadczonych wojskowych z armii, bez wątpienia czuje żal wobec PiS. Były minister dał tego dowód podczas ostatniego spotkania z Klubami „Gazety Polskiej”.

Antoni Macierewicz uderza w PiS i TVP

Wczoraj w Spale w województwie łódzkim rozpoczął się XIII zjazd Klubów „Gazety Polskiej”. W miejscowym Ośrodku Przygotowań Olimpijskich zebrali się klubowicze krajowi i zagraniczni, a całą imprezę zasilili także politycy Zjednoczonej Prawicy.

Wśród nich niespodziewanie pojawił się Antoni Macierewicz, który wykorzystał chwilę, by zainteresować zebranych pracą podkomisji smoleńskiej. Poseł uderzył przy tym w PiS i kontrolowaną przez niego TVP, której ostatnie działania skwitował słowem „wstyd”.

Macierewiczowi chodziło o fakt, że w ósmą rocznicę katastrofy smoleńskiej, konferencja prasowa podkomisji transmitowana była nawet przez TVN24, natomiast TVP przemilczała ten temat, a jej kamery nie znalazły się nawet w pobliżu budynku, gdzie omawiano wyniki śledztwa.

– Dziś mogę to powiedzieć, biorąc na siebie całą odpowiedzialność: Polska reprezentacja, lecąca do Smoleńska, tragicznie zmarła w wyniku eksplozji! […] Wstyd, żeby na całym świecie była informacja o tym przełomowym odkryciu, a w Polsce o tym milczano! Kieruję to do konkretnego pana, któremu życzę, aby zmienił swe postępowanie! – powiedział Macierewicz.

Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ośmiorniczki i nagrody to przy tym nic. Wyciekły POWALAJĄCE wydatki polityków
  2. Ogromna akcja CBA! Morawiecki jest przerażony
  3. „Kaczyński zniknął!” Poszukują go zagraniczni dziennikarze

Czy podoba ci się warszawski pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej?

Zobacz Wyniki

Loading ... Loading ...

Ku pamięci: Straciliśmy ich pod Smoleńskiem [ZDJĘCIA]

Tusk na prezydenta? Internauci bezpardonowo rozprawiają się z tym pomysłem...

źródło: natemat.pl