Antoni Macierewicz występuje na najnowszej okładce tygodnika „Do Rzeczy” w zbroi husarza pokonującego muzułmanów. Grafika wywołała mnóstwo kontrowersji i oburzenie przeciwników PiS. Jest nawiązaniem do inscenizacji bitwy pod Wiedniem, która ma mieć miejsce podczas Światowych Dni Młodzieży.

„Kto się wstydzi zwycięstwa nad niewiernymi? Fala hejtu na Antoniego Macierewicza” – czytamy w podpisie pod grafiką. O co chodzi? MON zdecydował, że podczas Światowych Dni Młodzieży odbędzie się rekonstrukcja bitwy pod Wiedniem, podczas której polskie wojska pod dowództwem króla Jana III Sobieskiego pokonały potężne siły tureckie.

Przeciwnicy Antoniego Macierewicza oburzyli się pomysłem twierdząc, że „rekonstrukcja jest nie na miejscu w związku z wzrostem nastrojów ksenofobicznych„. Portal naTemat złośliwie pisze, że „grafik płakał ze śmiechu jak projektował”. Plan spodobał się z kolei dużej części prawicy, która uważa, że „należy przypominać światu o wielkim zwycięstwie polskiego oręża„.

Sama okładka została skrytykowana przez media niechętne PiS-owi. Z kolei ci, którzy uważają, że jest ona dobra, zaznaczają, że efekt psują jedynie stopy Wojciecha Cejrowskiego.

macierewicz husarz

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

Zobacz również

Zobacz również