Macierewicz dopiął swego. Prokuratura zajmie się Tuskiem

Macierewicz dopiął swego. Prokuratura zajmie się Tuskiem Źródło: źródło: flickr.com, wikimedia.org

Jak poinformował Antoni Macierewicz, obecny szef Rady Europejskiej znalazł się na celowniku prokuratury. Wszystko przez złożone na niego doniesienie dotyczące zaniedbań, jakich miał się dopuścić Tusk w związku z katastrofą smoleńską.

Macierewicz nie przebierał w słowach, mówiąc o zawiadomieniu dotyczącym byłego premiera, które trafiło do prokuratury. Jak oświadczył bowiem szef resortu obronności, Donald Tusk nie tylko dopuścił się rażących zaniedbań, ale także "zawarł z Władimirem umowę na szkodę Polski" i powinien zostać za to osądzony.

 - Premier Donald Tusk zawarł z Władimirem Putinem nielegalną umowę na szkodę Polski i za to powinien odpowiadać karnie - stwierdził Macierewicz.

Minister obrony narodowej podkreślił, że Donald Tusk z całą pewnością zostanie postawiony przed prokuraturą. Macierewicz zaznaczył bowiem, że "żadne stanowisko nie zwalnia Tuska z jego odpowiedzialności". Polityk nie wahał się przy tym zarzucić Tuskowi "przestępstwa".

 - Żadne stanowisko w organizacji polskiej czy unijnej nie zwalnia z odpowiedzialności za tak poważne przestępstwa jak te, o które jest podejrzewany Donald Tusk - mówił szef MON.

pt

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News