Minister obrony narodowej, Antoni Macierewicz, podjął decyzję o tym, by podczas każdego apelu z wojskiem wspominać zmarłego Lecha i Marię Kaczyńskich. Już wiadomo jak brzmieć mają słowa takiego apelu.

Choć rozesłano pocztą wewnętrzną polecenie do każdej jednostki wojskowej, to dokument ten nie ma statusu aktu prawnego. W związku z tym nie jest to jeden z materiałów, który pojawia się w oficjalnych dokumentach. Polecenie weszło jednak w życie.

Od teraz na każdym apelu z udziałem wojska będą zawołania odnoszące się do ofiar katastrofy smoleńskiej. Wzywani będą Lech Kaczyński, Maria Kaczyńska, a także ostatni Prezydent RP na uchodźstwie, Ryszard Kaczorowski.

„To teraz integralna część każdego apelu pamięci. Jego treść jest jednolita. Jeżeli ktoś chce wojsko, no to ma też apel” – poinformował rzecznik MON, Bartłomiej Misiewicz.

Wiadomo już także jak wyglądają fragmenty apelu. Tych jest pięć przy czym trzeci i czwarty wymieniają ofiary katastrofy związane z Wojskiem Polskim. Natomiast para prezydencka jest wspomniana we fragmencie drugim.

Fragment 2:

„Przywołuję do nas Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Zwierzchnika Sił Zbrojnych, Lecha Kaczyńskiego wraz z Małżonką, Marią Kaczyńską oraz ostatniego Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej na Uchodźstwie, Ryszarda Kaczorowskiego.

Stańcie do apelu! Cześć ich pamięci!”

Fragment 5:

„Wołam wszystkich, którzy w tragiczny poranek 10 kwietnia 2010 roku zginęli w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem, w drodze na obchody rocznicy Zbrodni Katyńskiej. Wiernie pracowaliście dla Polski i zginęliście, wypełniając patriotyczny obowiązek. Pamięć o Waszej służbie dla Ojczyzny i tragicznej śmierci pozostanie na zawsze w sercach rodaków!

Stańcie do apelu! Cześć ich pamięci!„.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


Obserwuj Pikio.pl na Twitterze, tam więcej informacji!


źródło: rmf24.pl
pt

...

Zobacz również